Младежките национали, водени от селекционера Михаил Мадански, победиха с 1:0 Полша в контрола, играна на стадион “Христо Ботев” в Благоевград. Единственият гол падна в 87-ата минута, когато талантът на ЦСКА Антон Карачанаков изпрати топката в мрежата на гостите. Това бе първи мач и първа победа на младежите за 2012 година.

Още в 8-ата минута Момчил Цветанов (Литекс) бе близо до откриване на резултата, но ударът му беше блокиран на сантиметри от голлинията. В края на първото полувреме Борислав Балджийски (Черноморец) бе изведен чудесно в наказателното поле. Той нанесе светкавичен удар, който премина на сантиметри над напречната греда.

Нашите бяха доста по-активни от поляците, но така и не можаха до почивката да преодолеят тяхната врата. През второто полувреме Мадански извърши няколко смени, а господството на българите продължи. В 47-ата минута шут на Станислав Костов (ЦСКА) се отклони от гредата, а малко след това отново Балджийски бе на една ръка разстояние от попадение. Младокът изпълни брилянтен пряк свободен удар, който бе отразен от вратаря на Полша Павловски.

Гостите взеха за кратко инициативата – между 60-ата и 75-ата минута. Най-напред вратарят Стефано Кунчев (Славия) почти подари топката на съперника и само бързата намеса на Росен Колев (Черно море) ликвидира реалната опасност. 15 минути преди последния съдийски сигнал центриране отляво едва не беше засечено от полските нападатели, които успяха да надскочат родната отбрана.

Всичко приключи в 78-ата минута. Влезлият малко по-рано в игра Карачанаков порази поляците, след като беше най-съобразителен при изстрел на Петър Атанасов (“Ботев” Пд). Павловски спаси първия удар, но капитулира при добавката на “армееца”.

БЪЛГАРИЯ (мл.) - ПОЛША (мл.) 1:0
1:0 Карачанаков (78)

БЪЛГАРИЯ: Илиев (46-Кунчев), Попов (46-Пашов), Колев, Терзиев, Дреновички (52-Миланов), Цветков (60-Костадинов), Кирилов (46-Костов), Балджийски, Неделев (46-Атанасов), Димов (70-Карачанаков), Цветанов (46-Вълчанов)
ПОЛША: Павловски, Вейгнер, Яницки, Маларчик, Моделски, Кришовиек, Купиш, Борисюк, Ямруш, Клих, Михал (Йончик, Теодорчик, Лисовски)
СТАДИОН: "Христо Ботев", Благоевград
СЪДИЯ: Николай Йорданов