Младежкият ни национален отбор загуби с 1:2 от Швеция гостуването си в Трелеборг в европейска квалификация.

Домакините поведоха в резултата чрез Олсон в 32-ата минута, но само три минути по-късно Виктор Генев изравни. При този резултат дойде и края на първото полувреме.

В началото на втората част Сашо Тонев стреля, но нямаше късмет, а в 54-ата минута Бейрами вкара за 2:1 в полза на шведите. В 61-ата минута селекционерът на нашите Иван Колев направи смяна на вратарите и на мястото на Марио Кирев влезе Петър Денчев

До края на двубоя нашите така и не успяха да се доберат до едната точка. В даденото от съдията пет минути продължение юношата на ЦСКА и настоящ играч на Сливен Сашо Тонев получи червен картон след спречкване с Байрами от състава на домакините./БЛИЦ

Съставът на България: Кирев, Кики, Макенджиев, Генев, Виданов, Балтанов, Огнянов, Петаков, Д. Колев, Тонев, Божиков

Класирането в Група 6:

1.Израел 3 2 1 0 7:5 7
2.Швеция 2 2 0 0 4:1 6
3.Казахстан 5 1 1 3 4:8 4
4.Черна гора 2 1 0 1 2:2 3
5.БЪЛГАРИЯ 4 1 0 3 7:8 3

* Победителят, както и четирите най-добри втори отбори в десетте квалификационни групи се класират за баражите. Тези 14 тима ще бъдат разпределени чрез жребий в седем двойки, които ще определят седемте финалиста на Евро 2010. Домакинът Дания се класира директно на форума.