Младежките ни национали загубиха с 0:1 домакинството на Швеция. Срещата бе последна за селекцията на Михаил Мадански от Група 6 на евроквалификациите.

Победното попадение за скандинавците вкара Джилоан Хамат в 90-ата минута. Така Швеция се класира на европейското, завършвайки на върха в нашата група с 19 точки. Младежите ни пък останаха на последната пета позиция с едва 4 спечелени точки от 8 изиграни двубоя.

На второто място в групата завърши Израел, който победи с 5:0 Черна гора. Преди нас финишира Казахстан - с 5 точки.

Възпитаниците на Михаил Мадански бяха на секунди от нулево равенство срещу Швеция в домакинския мач в Ловеч, но резервата Джилоан Хамад се разписа за скандинавците в последната минута.

Веднага след попадението на Хамад резервата Радослав Василев можеше да изравни, но пропусна от изгодна позиция.

Така крайната равносметка от тези квалификации на младежите е 1 победа (срещу Казахстан у дома - 3:0), 1 равенство (срещу Черна гора у дома - 1:1) и цели 6 загуби. България загуби шансове за класиране на европейското първенство още под ръководството на предишния селекционер Иван Колев. /БЛИЦ