Българският младежки национален отбор по футбол прегази последния в класирането Гибралтар с 5:0 и се завърна в битката за едно от първите две места в групата.

Двубоят на стадион "Славия" започна вихрено, а капитанът на нашите Владимир Николов вкара хеттрик за 21 минути.

Той откри резултата в шестата минута, след като довкара отбит удар на Филип Кръстев (1:0). Отново Николов удвои в 25-ата минута от дузпа (2:0), а две минути след това засече центриране отляво за 3:0.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

България поведе с 4:0 в 37-ата минута с попадение на Мартин Петков, възползвал се от пробив на Станислав Шопов.

В началото на втората час съперникът остана с човек по-малко, след като Сеан Монтовио беше изгонен за втори жълт картон заради реплика към съдията.

След малко повече от час игра (63') Димитър Стоянов засече топката след фалцов пас и оформи крайното 5:0.

България е на второ място във временното класиране и трябва да изчака развоя на дербито Швейцария - Нидерландия, които играят в момента. Следващият ни мач от групата е с швейцарците на 12 октомври.

Bulgarian Football Union - Home БЪЛГАРИЯ: 12. Д. Христов, 22. А. Дончев, 20. С. Петров  (67'  Й. Бауренски), 4. А. Чернев , 18. Д. Стоянов , 14. Ф. Кръстев (46'  Д. Кръстев), 8. И. Груев, 7. С. Шопов (67'  М. Атанасов), 19. М Митков (46'  Дичев), 9. М. Петков , 10. В. Николов    (77'  Д. Ангелов)