Младежките ни национали спечелиха с 1:0 важното гостуване на Армения и съхраниха шансове, макар и минимални, за класиране за Евро 2017 в Полша. В герой за формацията на Антони Здравков се превърна Юлиян Ненов. Голмайсторът на лидера в Първа лига Дунав (Русе) влезе на смяна в Ереван и след само 3 минути на терена отбеляза важното попадение. То падна в 79-ата минута и се оказа достатъчно за постигането на успеха.

За евроквалификацията в Ереван Антони Здравков заложи от първата минута на седем футболисти на ЦСКА - Георги Китанов, Пламен Гълъбов, Кирил Десподов, Александър Георгиев, Кристиян Малинов, Никола Колев и Лазар Марин. С капитанската лента "трикольорите" изведе Милен Гамаков, който това лято премина в Лехия (Гданск). Сред титулярите място намериха още талантът на Левски Божидар Краев, Радослав Терзиев от Ботев (Пловдив) и Александър Василев (Берое).

Първата по-опасна ситуация беше пред българската врата, когато в 9-ата минута Симонян стреля, но Китанов се намеси отлично и спаси. Избраниците на Антони Здравков отговориха чрез Десподов, който в 24-ата минута стреля, но арменският страж Айвазов отби топката.

Пет минути по-късно домакините можеха да останат с 10 човека, тъй като Минасян фаулира откъсващия се сам серщу вратаря Малинов, но реферът му показа само жълт картон, макар че защитникът бе последен в отбрана.

В 40-ата минута пред Краев се откри отлична възможност за гол. Той обаче го пропиля, а малко по-късно и Александър Василев пропусна да вкара.

Нашите продължиха упорито да търсят гола и през второто полувреме. Трудът им беше възнаграден в 79-ата минута, когато Юлиян Ненов отбеляза след центриране от корнер на друга резерва - Тони Тасев.

След важната победа младежките ни национали събраха 14 точки от 8 мача в квалификационна група 5 за Евро 2017. Лидерът Дания има 19 от 7 срещи, втори с 16 е Румъния, а Армения остава на последното шесто място с 1 точка.

До края на кампанията остават само 3 мача. По регламент напред продължава победителят в групата, а четирите най-добри втори отбора се изправят един срещу друг в баражи за последните две свободни места на турнира.

Следващата евроквалификация на България е на 7 октомври - домакинство на фаворита Дания.

АРМЕНИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:1
0:1 Юлиян Ненов (79)

АРМЕНИЯ: 1.Айвазов, 2.Григорян, 3.Карташян, 4.Шакназарян, 5.Х. Хакобян, 6.Манучарян, 9.Р. Хакобян, 10.Айвазян, 11.Н. Минасян, 18.Аракелян, 23.Симонян

БЪЛГАРИЯ: 1.Георги Китанов, 17.Радослав Терзиев, 8.Милен Гамаков, 5.Пламен Гълъбов, 21.Лазар Марин, 14.Александър Георгиев (57 - 7.Тони Тасев), 15.Кристиян Малинов, 18.Никола Колев, 19.Александър Василев (76 - 9.Юлиян Ненов), 11.Божидар Краев (65 - 20.Серкан Юсеин), 7.Кирил Десподов