Младежкият национален тим на България загуби с класиката 0:3 при визитата си на лидера Франция в среща от група 9 на квалификациите за Евро 2019 до 21 години в Италия. „Лъвчетата” на Антони Здравков тотално отстъпваха на домакините и напълно заслужено си тръгнаха с празни ръце от Льо Ман.

Младежите на „петлите” натиснаха в началото и имаха шанс за гол още в първите минути, когато вратарят Николай юношата на Левски Кръстев спаси шут на Диало. В 17-ата минута Кръстев се прояви и при удар на Терие. Домакините продължиха да натискат и в 25-ата минута българският страж трябваше пак да блесне при далечен изстрел на Максим Лопес. До края на полувремето Кръстев отрази още удари на Лопес и Терие.

След почивката домакините продължиха да са по-активни и в 58-ата минута намериха верния път към гола. Диало изведе с дълго подаване Мартин Терие, който пое топката на гърди и със мощен шут прати топката в долния десен ъгъл за 1:0. Три минути след това Ангел Лясков изчисти топката решително след удар с глава на Диакаби.

В 81-ата минута появилият се като резерва Оливие Нткам удвои преднината на домакините. Играчите на Антони Здравков тотално рухнаха и в последната 90-а минута инкасираха трети гол, дело на друга резерва Лис Мусе.

След четвъртата си победа Франция остава на върха в групата с пълен актив от 12 точки. България е на предпоследната пета позиция само с 2 точки.

Франция -  България 3:0
1:0 Мартин Терие (58), 2:0 Оливие Нткам (81), 3:0 Лис Мусе (90)