Младежките ни национали претърпяха тежка загуба с 1:4 като гост на Сърбия в контрола, играна в Инджия. Още преди почивката домакините вкараха три попадения.

Селекцията на Михаил Мадански бе тотално размазана от сърбите, които пропиляха още куп положения и така националите ни се разминаха с още по-тежко поражение.

В 4-ата минута Дарко Лазович наказа вратаря на "Левски" Пламен Илиев с топовен изстрел от границата на наказателното поле - 1:0.

В 11-ата Момчил Цветанов изравни. Талантът от ЦСКА Александър Тонев напредна отдясно, прекара топката между вратаря и защитник на домакините, след което за колегата му от Литекс не бе трудно да се разпише в опразнената врата - 1:1.

В 25-ата Георги Терзиев направи ужасяваща грешка, което даде възможност на сърбите отново да поведат в резултата. Защитникът на Черноморец (Бургас) не успя да овладее топката в наказателното поле на Пламен Илиев, играч на домакините му я отне, подаде към връхлитащия Лазович, който вкара второто си попадение - 2:1.

В 31-ата Стефан Шчепович се разписа с глава за 3:1. Малко преди точивката отново той бе близо до попадение, но прати топката покрай вратата, пазена от Пламен Илиев.

През второто полувреме за България пази стражът на Славия Стефано Кунчев, който също получи гол в мрежата си. В 75-ата минута талантът на "белите" бе наказан от Саша Маркович, който оформи крайното 4:1 за Сърбия. /БЛИЦ

СЪРБИЯ (до 21 г.) - БЪЛГАРИЯ (до 21 г.) 4:1
1:0 Дарко Лазович (4), 1:1 Момчил Цветанов (11), 2:1 Дарко Лазович (25), 3:1 Стефан Шчепович (31), 4:1 Саша Маркович (75)

СЪРБИЯ: 12.Александър Кировски (Земун (Белград), 2.Александър Милкович (Партизан (Белград), 3.Милан Родич (ОФК Белград), 5.Неманя Гудел (НАК Бреда (Холандия), 6.Вуядин Савич (Бордо (Франция), 7.Даниел Алексич (Гройтер Фюрт (Германия), 4.Слободан Медойевич (Войводина (Нови Сад), 8.Александър Игньовски (Мюнхен 1860 (Германия), 18.Дарко Лазович (Цървена звезда (Белград), 10.Филип Чуричич (Херенвеен (Холандия), 9.Стефан Шчепович (Кортрийк (Белгия)
Резерви: 1.Васо Васич (Винтертур (Швейцария), 11.Саша Маркович (ОФК Белград), 13.Вук Митошевич (Войводина (Нови Сад), 15.Матия Настасич (Телеоптик (Белград), 16.Никола Максимович (Свобода (Ужице), 17.Неманя Коич (Рад (Белград), 19.Филип Кнежевич (Борац (Чачак), 20.Никола Кръчмаревич (Чукарички (Белград), 22.Марко Шчепович (Партизан (Белград)

БЪЛГАРИЯ: 12.Пламен Илиев ("Левски") (46-1.Стефано Кунчев (Славия), 16.Георги Пашов (Чавдар Етрополе) (46-19.Венелин Филипов (Черноморец Бургас), 5.Георги Терзиев (Черноморец Бургас), 13.Пламен Димов (Черноморец Поморие) (46-7.Веселин Марчев (Сливен), 4.Атанас Дреновички (Лудогорец), 8.Георги Костадинов (Черноморец Поморие) (46-20.Венцислав Бенгюзов (Пирин), 11.Иван Вълчанов (Чавдар Етрополе) (46-18.Илия Миланов (Литекс), 10.Александър Тонев (ЦСКА), 15.Георги Миланов (Литекс), 17.Момчил Цветанов (Литекс) (67-14.Ивелин Василев (Осасуна, Исп), 9.Мартин Тошев (Черноморец Бургас) (67-6.Симеон Мечев (Берое)