Младежкият национален отбор на България победи Украйна с 2:1 в първия си мач от приятелския турнир Анталия Къп в Турция. Головете за "лъвчетата" на Александър Димитров отбелязаха Доминик Янков и Филип Кръстев.

Украинците откриха резултата в осмата минута. Тогава Назаренко бе оставен да стреля в наказателното поле и с плътен удар не остави шансове на Светослав Вуцов.

България стигна до равенството 12 минути по-късно. Преса в половината на съперника принуди Украйна да сгреши и Доминик Янков прехвърли излезлия напред вратар.

В 53-ата минута България постигна пълен обрат. Филип Кръстев изпълни перфектно пряк свободен удар от границата на наказателното поле и не остави шансове на вратаря на украинците.

Освен двата тима в надпреварата са още тимовете на Казахстан и Северна Македония.

Украйна - България 1:2
1:0 Назаренко (8), 1:1 Доминик Янков (19), 1:2 Филип Кръстев (53)

БЪЛГАРИЯ: 12. Вуцов, 6. Попов, 5. Петров, 20. Работов, 16. Дичев, 8. Янков, 3. Бауренски, 14. Кръстев, 7. Шопов, 21 Ангелов, 17. Боруков