Черно море победи втородивизионния Созопол в петата си контрола от зимната подготовка, играна на стадион „Младост“ във Варна. „Моряците“ се наложиха с 1:0, като единственoто попадение реализира Росен Стефанов през първото полувреме.

До 10-ата минута двата тима си размениха по една опасност. В 4-ата Емануил Манев се озова на стрелкова позиция и отправи добър удар, но Георги Георгиев спаси. Малко след това капитанът на “моряците” Даниел Димов засече с глава центриране в наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата.

В 16-ата минута Черно море откри резултата. След центриране в наказателното поле новото попълнение Мишаел Алвеш стреля с глава, но стражът на гостите изби. Топката попадна в 20-годишният Росен Стефанов, който от близо за малко да скъса мрежата за 1:0.

В 29-ата минута Алвеш получи вляво, премина през целия фланг, финтира бранител и потърси пас към Марин Петков, който обаче бе изпреварен от защитник и топката му бе избита. В 37-ата Ангел Ангелов стреля опасно от дистанция, но над гредата.

В 46-ата минута Марин Петков пропусна да вкара от чиста позиция, след като получи топката около точката на дузпата, но точно преди да нанесе удар, топката му отскочи и я прати в аут. В 57-ата минута Мартин Дичев стреля, вратарят изби, топката попадна в Лъчезар Йорданов, който стреля, но над вратата. В 60-ата минута Наско Янков влезе на мястото на Даниел Димов.

В 80-ата Толга Мюрвет и Стефан Димов влязоха на местата на Лъчезар Йорданов и Калин Георгиев, a до края не падна нов гол и срещата завърши 1:0.

Отборът на Илиан Илиев ще изиграе още една контрола днес. От 17:00 часа Черно море ще премери сили и с Дунав (Русе).

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Росен Стефанов, Даниел Димов, Стефан Велев, Мартин Дичев, Берк Бейхан, Калин Георгиев, Ангел Ангелов, Мишаел Алвеш, Лъчезар Йорданов, Марин Петков.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023