Миньор победи Калиакра с 1:0 в мач от 20-ия кръг на шампионата. Единствения гол реализира младокът Илиан Илиев през второто полувреме. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на големия български актьор Георги Русев, който бе почетен гражданин на Перник.

Мачът започна без интересни положения до 25-ата минута. Домакините имаха предимство и създадоха положения чрез Брахими и Въндев, но не се стигна до гол. В 42-ата минута Илиан Илиев стреля опасно, но Господинов се намеси добре.

Малко след подновяването на играта Миньор получи подарък. Десислав Русев удари с лакът Златков в 52-ата минута и бе изгонен. С човек повече “жълто-черните” тръгнаха за победата. Голът за успеха падна 20 минути по-късно. Младокът Илиев вкара красиво попадение и донесе трите точки на тима си./БЛИЦ

МИНЬОР - КАЛИАКРА 1:0
1:0 Илиан Илиев (72)

Миньор: 91.Чворович, 4.Христозов, 5.Стойчев, 6.Владков, 7.Милен Василев, 15.Илиев, 17.Траянов, 18.Янкович, 28.Въндев, 32.Марков, 42.Брахими (86 - Аесс)