Берое победи с 2:1 Ботошани в първата си контролна среща за годината. Двубоят срещу румънците се проведе в „Кая спорт център“ в Белек, където двата тима са на подготовка.

През целия двубой избраниците на Димитър Димитров владееха инициативата и създадоха по-чистите голови положения. Ботошани обаче първи откри резултата. В 20-ата минута Кейта се разписа - 0:1.

Две минути след това Мартин Камбуров бе задържан в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Нападателят застана зад топката, но вратарят на румънския отбор спаси.

В 26-aта минута обаче ветеранът се реваншира и изравни. Милен Желев получи на фланга от Рубен Бригидо и центрира в наказателното поле, където Камбуров засече топката с глава и я прати в мрежата – 1:1.

В 52-ата минута Бригидо изведе отлично Мартин Маринов зад гърба на отбраната и юношата на клуба хладнокръвно реализира, донасяйки победата с 2:1.

Дебют за Берое записаха новите попълнения Крум Стоянов, вратарят Генадий Ганев, както и привлеченият под наем от Спортинг (Брага) Гаю Макота. Каращият проби френски защитник Теди Мезаг също получи шанс от Херо и игра едно полувреме.

Следващата проверка на Берое е на 21 януари срещу друг румънски отбор - Сепси.

Съставът на Берое: 12. Душан Перниш (46′- 33. Генадий Ганев), 2. Милен Желев, 9. Мартин Камбуров (46′- 16. Мартин Маринов), 5. Ахмед Тоуба (46′ – 26. Виктор Генев), 7. Крум Стоянов, 21. Педро Еуженио, 15. Гаю Макута (46′- 14. Яя Меледже), 99. Теди Мезаг (46′- 27. Георги Ангелов), 28. Рубен Бригидо, 13. Никола Маринов (46′- 24. Стоян Иванов), 71. Иван Минчев (46′- 6. Александър Цветков)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020