Шампионът Лудогорец победи с класическото 3:0 Спартак (Плевен) в контрола, играна в Разград пред около 500 зрители. Головете за селекцията на Ивайло Петев бяха дело на 18-годишния централен защитник Тейнур Марем, Жуниор Кишада и Михаил Александров.

Наставникът на Лудогорец бе дал почивка на няколко от основните играчи - Марселиньо, Александър Барт, Козмин Моци и Станислав Генчев. В двубоя не взеха участие и националите Емил Гъргоров, Йордан Минев, Светослав Дяков, Владислав Стоянов и Любомир Гулдан. Дебют за мъжкия тим на Лудогорец направи таланта от школата Кристиян Китов. Той е сред основните фигури в състава на Милан Чирич, който участва в първенството на Елитната юношеска група до 17 години.

През първото полувреме избраниците на Петев имаха превъзходство, но стигнаха само до един гол. Негов автор стана централният защитник Тейнур Марем. Той се разписа в 16-ата минута с глава след центриране от корнер, като това е негов първи гол за мъжкия тим на Лудогорец. БЛИЦ припомня, че преди месеци Лудогорец привлече талантливия защитник от Сливен.

Малко преди попадението треньорът Петев беше принуден да направи смяна, след като Неманя Милисавлевич беше ударен в главата и не бе в състояние да продължи. На неговото място влезе Димо Бакалов.

В 32-ата Роман Безяк пропусна да удвои, след като се озова очи в очи срещу стража на Спартак.

Минута преди края на първото полувреме малко не достигна на гостите да изравнят. Ванков засече с глава след центриране от фаул, но топката профуча над вратата на Лудогорец, пазена от Урош Голубович.

В началото на втората част Петев смени почти цялата атака с изключение на колумбиеца Себастиан Ернандес. Домакините продължиха да надиграват противника. В 64-ата минута Георги Костадинов стреля опасно от 20-ина метра, но стражът на гостите изби в корнер. Секунди по-късно и Димо Бакалов отправи шут от границата на наказателното поле, но вратарят на Спартак спаси.

Така се стигна до 70-ата минута, в която Лудогорец удвои преднината си. Димо Бакалов проби отляво и пусна към Жуниор Кишада. Бразилският нападател се завъртя добре и с техничен изстрел покачи на 2:0.

Крайното 3:0 за Лудогорец оформи Михаил Александров, който се разписа в 88-ата минута на празна врата след пас на Кишада.

За тима от "Б" група това беше втора проверка с тим от елита през тази седмица, след като преди дни Спартак гостува и на Литекс в Ловеч, където загуби с 1:2.

ЛУДОГОРЕЦ - СПАРТАК (Плевен) 3:0
1:0 Тейнур Марем (16), 2:0 Жуниор Кишада (70), 3:0 Михаил Александров (85)

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Урош Голубович, 80. Кайсара, 4. Теро Мантула, 3. Тейнур Марем, 77. Витиня, 14. Митчел Бургзорг, 22. Мирослав Иванов, 73. Иван Стоянов, 10. Себастиян Ернандес, 15. Неманя Милисавлевич, 9. Роман Безяк (Димо Бакалов, Георги Костадинов, Михаил Александров, Кишада, Шоко, Диян Димитров, Кристиян Китов)
Треньор: Ивайло Петев

СПАРТАК (Плевен): 86. Станислав Антонов, 25. Цветомир Панов, 23. Петър Ванков, 3. Мариян Блажев, 22. Михаил Милчев, 14. Станислав Иванов, 15. Тихомир Тодоров, 18. Янислав Иванов, 10. Васил Шопов, 9. Ивайло Дангуров, 13. Станислав Краев (Васил Тодоров, Ивайло Раденцов, Светлин Златарев, Кристиян Григоров, Любомир Тодоров)
Треньор: Николай Боянов