Левски загуби с 0:1 от Пирин в приятелски мач на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов" в паузата на шампионата само три седмици след последния им шампионатен двубой, спечелен от "сините" с 3:0.

Треньорът на Левски Станимир Стоилов заложи на много млади играчи, които започнаха двубоя с повече притежание на топката, а в 20-ата минута достигнаха до първите си положения за гол. Ивайло Найденов и Андриан Краев обаче не успяха да уцелят вратата.

Пирин отвърна с няколко опасности пред Пламен Андреев, но също без успех. Десет минути преди края гостите бяха много близо до гол, но вратарят на "сините" се справи с шута на измъкналия се Иван Тасев.

Минути преди края Конър Хендерсън също тества уменията на Андреев, но вратарят се справи.  Последва корнер, след което Бодуров отправи удар, топката се разходи по голлинията, срещна дясната греда и Анреев изби.

Начален Бонус до 1000 лв. за онлайн казино игри от efbet

Малко след старта на второто полувреме Пирин успя да поведе. След пряк свободен удар топката беше отбита от стената, но попадна у Венцислав Бенгюзов, който от около 15 метра намери вратата със силен удар (1:0).

След час игра Васил Димитров получи топката около точката на дузпата пред вратата на Пирин, но стреля покрай вратата на Ник Хенгелман.

До края "сините" затрудниха на няколко пъти и заместника му под рамката Марио Кирев, който спаси изстрели на Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев и Преслав Бачев.

ЛЕВСКИ - ПИРИН 0:1
0:1 Венцислав Бенгюзов (50')

Левски София (Bul)ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов (к) (  31. Александър Божилов), 41. Георги Александров ( 30. Адриан Райчев), 14. Денис Динев ( 2. Димитър Андонов), 22. Патрик-Габриел Галчев ( 39. Преслав Бачев), 89. Андриан Краев ( 38. Георги Коричков), 27. Асен Митков ( 32. Дейвид Михалев), 20. Димитър Костадинов ( 17. Антоан Стоянов), 35. Любомир Тодоров ( 36. Васил Димитров), 11. Здравко Димитров ( 33. Петър Войнов), 19. Билал Бари ( 37. Николай Арахангелов)

Пирин Благоевград (Bul)ПИРИН:  12. Ник Хенгелман ( Марио Кирев), 23. Ивайло Тодоров, 5. Николай Бодуров (к), 45. Христофор Хубчев, 87. Христо Петров, 44. Конър Хендерсън, 73. Венцислав Бенгюзов , 17. Спас Георгиев, 26. Иван Тасев, 21. Блеъринд Морина, 29. Станислав Костов