Юношите младша възраст на Берое завършиха по отличен начин сезона в Елитната група до 17 години, побеждавайки с 6:0 Дунав (Русе). През второто полувреме Митко Джоров даде шанс на три момчета от набор 2000 – Денислав Станчев, Валентин Иванов и Петър Янков, информира Beroe.bg. Това бе първи мач на новия тренировъчен терен на Спортна база „Берое“.

Домакините откриха резултата още в 3-ата минута. Иван Червенаков изведе зад защитата на гостите Цветелин Атанасов, който хладнокръвно се разписа за 1:0. В 45-ата Атанасов отправи удар от 23 метра, топката срещна напречната греда и попадна в краката на Атанас Панов, който от метър покачи на 2:0. Две минути по-късно Ивайло Стоянов центрира от дясно, бранител на гостите при опита си да изчисти изрита топката в главата на Мерхан Мустафов и кълбото влетя в мрежата за 3:0.

В 52-ата минута Атанас Панов пусна към Иван Червенаков, който напредна няколко метра и с хубав удар от 20-ина метра се разписа за 4:0.

В 57-ата Атанас Панов изведе Цветелин Атанасов зад защитата на Дунав, нападателят финтира вратаря и на празна врата вкара за 5:0. В 70-ата минута Цветелин Атанасов подаде на Денислав Станчев и роденият през 2000 година футболист оформи крайното 6:0.

Това бе последният официален мач на набор 98 за сезона. Берое приключи на 9-ото място с актив от 63 точки и голова разлика 58:33. Шампион в Елитната юношеска група до 17 години стана ДИТ (София), Литекс завърши втори, а ЦСКА трети.

Берое - Дунав 6:0
1:0 Цветелин Атанасов 3′, 2:0 Атанас Панов 45′, 3:0 Мерхан Мустафов 47′, 4:0 Иван Червенаков 52′, 5:0 Цветелин Атанасов 57′, 6:0 Денислав Станчев 70′

Съставът на Берое: 22. Веселин Добрев, 2. Ивайло Стоянов – к (64′ – 18. Георги Алтънски), 5. Надим Ангелов, 11. Станислав Белчев, 15. Ангел Денчев, 14. Неделин Бакърджиев (66′ – 17. Петър Янков), 4. Мерхан Мустафов (57′ – 24. Валентин Иванов), 8. Атанас Панов, 10. Руси Чернаков, 16. Иван Червенаков (57′ – 7. Денислав Станчев), 19. Цветелин Атанасов; Треньор: Митко Джоров