Много емоции предложи срещата между Черно море и Локо (Пд) на стадион “Тича”, спечелена от домакините с 3:2. “Смърфовете” на два пъти съумяха да поведат, но не и да задържат преднината си.

Първото полувреме бе изключително интересно, а второто мина под въздействието на емоциите и сблъсъците. Още в 5-ата минута френският защитник Юнес Бенджелюн засече с глава центриране на Здравко Лазаров и с удар от няколко метра откри резултата.

В 28-ата минута Георги Илиев изравни, като изпълни по страхотен начин пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле.

В 35-ата минута Даксон центрира, Бенджелюн засече и направи 2:1 в полза на Локомотив. Точно преди почивката Георги Илиев центрира и Георги Божилов с воле от няколко метра възстанови равенството - 2:2.

През второто полувреме Черно море стигна до пълен обрат. В 59-ата минута Божилов изведе Адемар, бразилецът влезе в наказателното поле и вкара за 3:2.

С трите точки “моряците” се изкачи от девето до петото място в класирането с 29 точки. Локомотив остава предпоследен с 12 точки./БЛИЦ

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКО (Пд) 3:2
0:1 Бенджалюн (5), 1:1 Илиев (28), 1:2 Бенджалюн (35), 2:2 Божилов (44), 3:2 Адемар (59)

Черно море:
26.Илко Пиргов, 28.Ели Маркес (79 - Т. Колев), 5.Николай Домакинов, 15. Александър Александров, 6.Танко Дяков, 10.Даниел Димов, 3.Адемар, 4.Радослав Бачев, 21.Георги Илиев (90 - Лазаров), 8.Атанас Борносузов, 14.Георги Божилов

Локо (Пд): 1.Стоян Ставрев, 23.Георги Мечечиев, 5. Бемжалюн, 55.Кирил Котев, 26. Ангел Йошев, 16.Николай Чипев (66 - Том), 15.Боян Илиев (65 - Чиликов), 7.Йордан Тодоров, 77.Здравко Лазаров, 11.Даксон, 39.Денбеле

Жълти картони: Дяков, Борносузов, Божилов, Димов, Бачев, Адемар (Ч), Мечечиев, Чипев, Бенджалюн, Лазаров, Денбеле (Л)

Срещата по минути!
1 - Начало на мача
5 - ГОООЛ! 1:0 за Локо (Пд). Бенджалюн вкара с глава от малкото наказателно поле след центриране на Здравко Лазаров
7 -
Далечен и неточен удар на Ели Маркес
9 - Отлична изява на Пиргов след центриране на Даксон
14 - Атака на Божилов, играчът стреля слабо
17 - Йордан Тодоров пробива, но центрира слабо
24 - Несериозен удар на Борносузов
28 - ГОООЛ! Черно море изравнява - 1:1. Георги Илиев изпълни фаул от дъгата на наказателното поле и прати топката във вратата
33 -
Силен удар на Чипев излиза в аут
35 - ГОООЛ! 2:1 за Локо (Пд). Голмайстор отново е Бенджалюн, като голът му е копие на първия, само центрирането бе от по-голяма дистанция
44 - ГООЛ! 2:2, красив гол на Георги Божилов, който от малкото наказателно поле засече центриране и с воле изравни
45 -
Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
48 - Здравко Лазаров стреля опасно, но Пиргов улови
52 - Дяков изби топката от крака на Дембеле
59- ГОООЛ! 3:2 за Черно море. Адемар овладя в наказателното поле при едно меле, обърна се и стреля за 3:2
61 - Сблъсъци пред наказателното поле на Черно море. Играчите се бутат. Божилов и Бемжалюн получават картони