Черно море победи с минималното 1:0 Витоша (Бистрица) в мач от група "А" на втората осмица, игран на стадион "Тича". "Тигрите" са твърдо аут от efbet Лига, след като вече загубиха шанс за спасение, а днес инкасираха 23-aта си загуба от 27 двубоя до момента.

Само преди седмица "моряците" отново надвиха Витоша в морската столица в среща от последния кръг на редовния сезон в efbet Лига - 2:0.

Единственото попадение днес реализира Исмаил Иса в 13-ата минута. Опитният нападател се разписа във вратата на Николай Кръстев и в предишната среща между двата тима.

Мачът днес се игри при непрестанен дъжд, което затрудни футболистите на Илиан Илиев и Асен Букарев.

Първото положение беше в полза на Черно море. Още в третата минута Иса получи топката вляво от наказателното поле, залъга бранител и стреля, но Кръстев спаси. Малко след това Жордао Кардосо се размина с топката пред голлинията след отличен пас на Матиас Курьор.

В 13-ата домакините поведоха. Цветомир Панов поднесе топката на главата на Иса, който отблизо разстреля Кръстев за 1:0. В 22-ата минута гостите можеха да изравнят. Илия Димитров опита да прехвърли вратаря Иван Дюлгеров, но Цветомир Панов притича и изчисти топката от голлинията.

Малко преди почивката Венци с глава нацели гредата на вратата на Черно море.

През второто полувреме Жордао Кардосо, Курьор и Денислав Ангелов пропуснаха за "моряците" и срещата приключи 1:0.

Черно море събра 43 точки, а Витоша остава с едва 6 в актива си.

ЧЕРНО МОРЕ - ВИТОША 1:0
1:0 Исмаил Иса (13)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
13  ГОЛ! 1:0 за Черно море с попадение на Исмаил Иса, който отбеляза с глава след центриране на Цветомир Панов.
22  Илия Димитров опита да прехвърли Дюлгеров, притичалият Цветомир Панов успя да изчисти топката на голлинията.
41  ГРЕДА! Богомил Дяков центрира в наказателното поле на домакините, Венцислав Бонев засече с глава, изпращайки топката в гредата.
45 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Опасен изстрел на Кардосо, топката прелетя на сантиметри покрай вратата на Витоша.
63 - Илия Димитров преодоля Дюлгеров в наказателното поле на Черно море, но си пусна дълго топката и тя излезе в аут.
90+2 - Край на мача. Черно море победи Витоша с 1:0.

ЧЕРНО МОРЕ: 25.Иван Дюлгеров, 6.Виктор Попов, 33.Мирослав Енчев, 5.Стефан Станчев, 2.Цветомир Панов, 90.Мартин Минчев (61  11.Мохамед Букаси), 71.Васил Панайотов (80  72.Родриго Силва ), 10.Илиан Илиев (79  7.Патрик Андраде), 19.Матиас Курьор, 20.Жордао Кардосо (72  46.Велислав Василев), 9.Исмаил Иса  (71  3.Денислав Ангелов)
Резерви: 26.Иван Дичевски, 44.Димитриос Хантакиас, 7.Ериксон Андраде, 17.Велислав Василев, 72.Родриго Силва, 11.Мохамед Букаси, 16.Денислав Ангелов
Треньор: Илиан Илиев

ВИТОША: 12.Николай Кръстев, 2.Марио Дилчовски, 3.Евгени Зюмбулев, 5.Венцислав Бонев, 22.Богомил Дяков, 10.Георги Амзин (85  66.Алекс Терзийски), 77.Мохамед Сила (64  20.Васил Първанов), 96.Христо Иванов (80  7.Кристиян Кочилов), 11.Даниел Кутев, 17.Запро Динев (46  99.Алексей Георгиев), 9.Илия Димитров
Резерви: 33.Кристиян Кацарев, 4.Кристиан Узунов, 6.Здравко Панев, 7.Кристиян Кочилов, 8.Васил Първанов, 66.Алекс Терзийски, 99.Алексей Георгиев
Треньор: Асен Букарев

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Георги Гинчев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация