Българският национал Момчил Цветанов бе много разочарован от поражението от Швейцария с 0:4 в световна квалификация. В същото време той подчерта, че годината е била изключително добра за националния тим с оглед на показаната игра и положителният баланс в резултатите.

"Целият план ни се обърка след първия гол. Той ни стъписа и след това техните положения просто влезнаха. Швейцарците направиха хубави атаки и вкараха красиви голове. Жалко, че второто полувреме не успяхме да се противопоставим. След първия гол агресията в нашия тим спадна и те се възползваха. Не мисля, че разликата е толкова голяма - през първото полувреме, когато стоим заедно и си говорим, се получават нещата. Не ни позволиха да играем. Жалко, че не задържахме резултата. Трябва да подобрим атаката. Изключително добра година за българския национален отбор. В последните мачове играем добре, имаме положителен баланс в резултатите, играем срещу много добри съперници. Трябва само напред и нагоре да вървим", каза Цветанов след срещата.