Монтана победи с 2:0 Ботев (Враца) в контролна среща, играна в Криводол. Така новият-стар треньор на тима от "Огоста" Ферарио Спасов тръгна с успех начело на тима от Втора лига.

Монтанци вкараха два бързи гола още до осмата минута. Първо във втората Атанас Илиев подаде в пеналта на непокрития Борислав Балджийски и той стреля неспасяемо в долния десен ъгъл - 1:0. Шест минути по-късно Мирослав Антонов-Чилика засече с коляно центриране на Петър Атанасов и покачи на 2:0.

Избраниците на Феро пропиляха още няколко чисти положения за гол, а врачани изтърваха дузпа. Това стана в 72-ата минута, когато Тодор Чаворски стреля от бялата точка, но вратарят Ивайло Василев, който направи повторен дебют под рамката на монтанци, спаси.

В края на първото полувреме Даниел Васев от Монтана и Даниел Гаджев от Ботев се сдърпаха и главният съдия Николай Малджански ги изгони с червени картони.