Монтана се наложи с 2:0 над Чавдар (Етрополе) при официалното си представяне преди старта на новия сезон в “А” група. Близо 800 зрители гледаха контролната среща на стадион "Огоста".

Тимът на Стефан Грозданов пропусна няколко положения преди почивката. В 11-ата минута Димитър Воденичаров изведе от дълбочина Мичев, който напредна сам, излъга и вратаря Яначков, но прати топката над напречната греда на Чавдар. Красимир Илиев пък отблизо изпробва рефлексите на вратаря на Монтана Христо Иванов.

Луис Едуардо на три пъти пропиля шансовете си пред вратата на гостите. Бразилецът се отчете с гол малко след подновяването на играта, когато с глава засече центриране на Мечечиев. Йордан Тодоров-Паро пое топката от центъра, навърза защитата на Чавдар и прехвърли вратаря Яначков за крайното 2:0./БЛИЦ