Монтана постигна успех с 3:1 над Пелистер (Битоля) във втората си среща от турнира "Пири къп". Головете за българския отбор отбелязаха Гайтанов, Мечечиев и Кристяин Иванов.

Първото полувреме между Монтана и Пелистер беше равностойно, но ще се запомни с червен картон на ветерана Георги Мечечиев. Халфът пое топката и се обърна рязко, като удари с лакът бившия нападател на Литекс Жуниор. Съдията прецени, че фаулът е умишлен и вдигна червен картон. Двата отбора продължиха с по 11 души, а Мечечиев влезе отново през второто полувреме и дори отбеляза едно от попаденията за тима на треньора Атанас Джамбазки.

Боян Гайтанов откри резултата в 50-ата минута с глава след центриране от корнер. В 70-ата Мечечиев направи двойно подаване с Мирослав Антонов, излезе сам срещу вратаря на Пелистер и не сгреши. Пет минути по-късно обаче македонците намалиха на 1:2, а в 90-ата минута юношата на Монтана Кристиян Иванов при опита си да центрира вкара за 3:1.

По-късно днес Локомотив (Пловдив) излиза срещу Брегалица.