Отборът на Монтана победи сръбския Пролетер (Нови Сад) с 1:0 в третата си контролна среща на лагера в Анталия . Съперникът на българите е на осмо място след първия полусезон в първа лига („Б” група) в първенството на западната ни съседка.

Победата донесе Петър Лазаров в 36-ата минута. Тогава бившият капитан на Пирин (Гоце Делчев) получи хубав пас от ляво от Марио Тонев и се разписа със силен шут в горния десен ъгъл. Вратарят Ивайло Василев, защитниците Георги Мечечиев и Раиф Мурадов и нападателите Александър Киров и Ерик Почански получиха почивка.

Това бе втори успех за монтанци на лагера в Анталия. Преди това възпитаниците на треньора Николай Митов с голове на Благой Наков и Ивелино Иванов надвиха с 2:0 руския втородивизионен Спартак (Налчик) и завършиха наравно 2:2 с грузинския втородивизионен Сабуртало (Тбилиси). Тогава се разписаха Александър Киров и Венцислав Иванов.

Съставът на Монтана: Христо Иванов, Кристиян Митов, Деян Молдованов, Тодор Гочев, Николай Николов, Владимир Мичев, Богомил Дяков, Янко Ангелов, Венци Иванов, Петър Лазаров, Марио Тонев (Стоян Васев, Владимир Байрев, Кристиян Здравков, Мартин Василев, Йордан Тодоров, Антон Костадинов, Красимир Илиев, Благой Наков, Ивелино Иванов)