Монтана и Видима завършиха наравно – 1:1 в интересен мач от 25-ия кръг на шампионата. Любопитното в срещата е фактът, че вратарите на двата тима хванаха по една дузпа. Головете бяха реализирани от Венцислав Христов и Владимир Владимиров. Със спечелената точка домакините от Монтана почти сигурно си осигуриха оставане в елита, като събраха 27 точки и са на 7 пред опасната зона. Видима остава на предпоследната позиция с 19 точки, но е на две от 12-ото място.

През първото полувреме домакините доминираха. Луис Едуардо имаше три възможности да открие резултата, но мерникът му изневери. В 25-ата минута гостите получиха дузпа, но Христо Иванов хвана удара на Васил Велев.

Второто полувреме започна с глупава проява на Александър Бранеков, който за малко не си вкара автогол. Първото попадение падна в 62-ата минута и бе за Монтана. Венци Христов бележи с глава след асистенция на Антон Личков. Пет по-късно Личков бе спънат в наказателното поле и реферът Георги Кабаков посочи бялата точка. Вратарят на Видима Пламен Колев не остана по назад от колегата си и улови шута на Луис Едуардо.

В 83-ата минута Видима успя да изравни чрез резервата Владимир Владимиров. Монтата може да съжалява повече за пропуснатия успех, тъй като Кондев и Чепилов удариха греди./БЛИЦ

МОНТАНА – ВИДИМА 1:1
1:0 Венцислав Христов (62), 1:1 Владимир Владимиров (83)

Монтана:
1.Христо Иванов, 8.Димитър Илиев, 5.Николай Домакинов, 14.Антон Личков, 6.Тихомир Трифонов, 21.Даниел Гаджев, 22.Светлан Кондев (53 - 19.Алдев), 16.Владислав Мичев, 9. Луис Едуардо, 10.Христов, 11.Атанас Чепилов

Видима: 22.Пламен Колев, 17.Траян Траянов, 6.Алекандър Бранеков, 24.Цветомир Панов, 3.Самет Ашимов, 5.Георги Стойчев, 15.Ангел Русев, 21.Николай Цветков, 20.Атанас Иванов, 7.Васил Велев, 8.Станимир Андонов (57 - 19.Евгени Игнатов)

Стадион: "Огоста"
Съдия: Георги Кабаков
Жълти картони: Домакинов, Кондев, Луис Едуардо (М)