Монтана излъга Черноморец с 2:0 и спечели важни три точки. Попаденията реализираха Владимир Мичев в 42-ата минута и Луис Едуардо в 86-ата. Успехът остава Монтана на 11-ото място но вече с актив от 26 точки. Черноморец остава пети с 35 точки.

Първите 20 минути бяха за домакините, които организираха по-опасни атаки и на два пъти затрудниха сериозно вратаря на “акулите” Паскал Борел. В 25-ата минута Черноморец поиска дузпа за игра с ръка на бранител, но съдията Николай Йорданов не реагира.

С по-добра игра на Монтана се стигна до 42-ата минута, когато тимът откри резултата. Владимир Мичев получи от Венцислав Иванов на дъгата пред наказателното поле и с левия крак от въздуха направи 1:0.

През второто полувреме Красимир Балъков направи ранни смени, за да обърне развоя на мача, но не успя. Улисани в атаки “акулите” допуснаха втори гол. В 86-ата минута за 2:0 се разписа резервата на Монтана Луис Едуардо. В продължението голмайсторът бе фаулиран в наказателното поле, но съдията не даде дузпа./БЛИЦ

МОНТАНА - ЧЕРНОМОРЕЦ 2:0
1:0 Владимир Мичев (42), 2:0 Луис Едуардо (86)

Монтана: 1.Христо Иванов, 14.Антон Личков, 4.Станислав Жеков, 16.Владимир Мичев, 13.Радослав Димитров, 6.Тихомир Трифонов, 20.Мирослав Иванов, 19.Димитър Илиев, 22.Светлан Кондев (56-9.Луис Едуардо), 10.Венци Иванов (73 - Мирослав Петров), 11.Атанас Чипилов
Резерви: 12.Виктор Георгиев, 25.Атанас Фиданин, 5.Симеон Мечев, 17.Славчо Бойчев, 7.Йордан Тодоров, 18.Мирослав Петров, 9.Луис Едуардо

Черноморец:
33.Паскал Борел, 26.Георги Терзиев, 4.Енис Хайри, 6.Орлин Старокин (46-2.Траян Дянков), 14.Рикардо Андре, 23.Педриня, 20.Ектор Гонзалес, 19.Роберто Карбони, 18.Йохен Зайц, 9.Адриан Фернандеш (46-21.Матиас Мориц), 32.Далмо Да Силва
Резерви: 12.Стоян Колев, 21.Матиас Мориц, 2.Траян Дянков, 31.Габриел Фернандо, 10.Костадин Дяков, 7.Нилтон Кардосо, 28.Бранимир Костадинов

Монтана, ст. "Огоста"
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Владимир Мичев, Антон Личков (Монтана); Орлин Старокин, Рикардо Андре. Георги Терзиев (Черноморец)

Срещата по минути
1 - Начало на мача
1 - Официален дебют за Черноморец прави бразилецът Далмо Да Силва
5 - Атанас Чипилов центрира отстро в наказателното поле на гостите от Бургас, но пред голлинията нямаше негов съотборник, който да засече топката
17 - Добра изява на вратаря на "акулите" Паскал Борел, който опазва мрежата си суха след изпълнение на пряк свободен удар от Мирослав Иванов
25 - Гостите от Бургас претендират за дузпа. Адриан Фернандеш се опита да прехвърли бранител на Монтана, който игра с ръка в наказателното поле, но съдия Николай Йорданов не посочи бялата точка
40 - Удар на Мирослав Иванов преминава над вратата на Черноморец
41 - Жълт картон за Орлин Старокин за нарушение срещу Атанас Чипилов в средата на терена
42 - ГОООЛ! 1:0 за Монтана! От дъгата на наказателното поле Владимир Мичев бележи от въздуха с левия крак след асистенция на Мирослав Иванов
45 - Продължението е 2 минути
45+2 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
46 - Красимир Балъков извършва две смени. Напускат Адриан Фернандеш и Орлин Старокин, в игра се появяват Траян Дянков и Матиас Мориц
51 - Христо Иванов първоначално изпуска топката след силен изстрел на Роберто Карбони, но след това поправя грешката
56 - Първа смяна за Монтана. Луис Едуардо заменя Светлан Кондев
59 - Жълт картон за Владимир Мичев
64 - Центриране на Зайц, Далмо Да Силва стреля, но над вратата
66 - Жълт картон за Антон Личков
73 - Смяна за Монтана. Фиданин влиза на мястото на Чипилов
82 - Дяков заменя Карбони в Черноморец
86 - ГОООЛ! 2:0 за Монтана. Точен е Луис Едуардо. Защитата на Черноморец изпусна бразилеца, който от малкото наказателно поле покачи на 2:0
90 -
Шест минути добавено време
90+5 - Луис Едуардо се измъкна и бе фаулиран в наказателното поле, но съдията не даде дузпа за Монтана