Новакът в “А” група Монтана измъкна точка (0:0) при гостуването си на Локо (Сф). Срещата се  игра при непрестанен дъжд, като домакините пропуснаха куп положения. За равенството заслуга имат вратарите на двата тима Валентин Галев и Цветомир Цанков, които бяха безгрешни.

Мачът започна с пропуски на Камбуров и Пасков. Голмайсторът на столичния тим Камбуров изпълни опасен фаул в 22-ата минута, но не застраши вратаря на гостите. В 30-ата минута Христо Златински изведе Асамоа, който надскочи Тихомир Трифонов, но би в аут. Най-опасното положение за първото полувреме бе в 40-ата минута, когато Цанков изби удар на Златински, а при добавката Дяков шутира над вратата.

През второто полувреме Монтана заигра по-офанзивно. Галев спаси два удара на Бето в 51-ата минута, като при първия бразилецът стреля от упор. В 60-ата минута Камбуров центрира от фаул, Цанков изби в корнер. След изпълнението му Пасков стреля силно, но неточно.

В 70-ата минута Калоян Караджинов би в аут от 3 метра, като това бе последното чисто положение в мача.

Локо (Сф) запазва третото си място в класирането с 4 победи, 1 равенство и 1 загуба, а Монтана е на седмото място с 2 победи, 3 равни и 1 загуба./БЛИЦ

ЛОКО (СФ) – МОНТАНА 0:0

Локо: 84.Валентин Галев, 22.Иван Бандаловски,5.Георги, 24.Иван Пасков, 11.Кристиан Добрев, 9.Асамоа, 16.Христо Златински, 20.Светослав Дяков, 18.Калоян Караджинов (79 - Д. Митев), 28.Зоран Балдовалиев (59 - Марчо Дафчев), 19.Мартин Камбуров

Монтана: 1.Цветомир Цанков, 17.Славчо Бойчев, 5.Николай Николов, 6.Тихомир Трифонов (36 - Димитър Илиев), 25.Атанас Фиданин, 21.Даниел Гаджев, 19.Бето 10.Венци Иванов, 9.Едуардо (90 - Личков), 11.Атанас Чепилов 22.Морейра (79 - Мичев)

Стадион: “Локомотив”
Съдия: Александър Костадинов
Жълти картони: Г. Марков, Бандаловски (Л), Бойчев, Бето, Фиданин, Морейра, Едуардо (М)