Монтана постигна едва втората си победа в Първа лига, след като се наложи като домаклин с категоричното 3:1 над Ботев (Пловдив) в среща от 13-ия кръг на шампионата. В герой за клуба от "Огоста" се превърна юношата на Левски Стивън Петков, който се разписа на два пъти - в 31-ата и 70-ата минута. Между двете му попадения точен бе и Сергей Георгиев. Почетното попадение за гостите падна в самия край на мача и бе дело на Жоао Паоло.

През първата част двамата тима не предложиха особено качествена продукция и положенията пред двете врати почти липсваха. В 29-ата минута Стивън Петков беше близо до попадение, но от изгодна позиция не съумя да засече с глава прострелно центриране на Петър Атанасов. Все пак две минути по-късно юношата на Левски отбеляза. Той беше точен с глава след изпълнение на корнер.

Домакините стартираха силно втората част и още 49-ата минута можеха да удвоя. Фернандо Силва стреля от добра позиция, но вратарят Георгиев изби. Топката попадна отново в бразилеца, който обаче я прати в десния стълб.

Така се стигна до 58-ата минута, когато Сергей Георгиев реализира за Монтана, след като напредна и със силен шут прати коженото кълбо във вратата на "канарчетата". 12 минути по-късно авансът на символичните домакини вече бе класически, след като Стивън Петков отбеляза второто си попадение в срещата. Контохристос центрира отляво, Петков отново стреля с глава и след неумелата намеса на стража на “жълто-черните” резултатът стана 3:0.

В последната минута на мача Жоао Паоло вкара почетното попадение за "канарчетата" с удар от границата на наказателното поле.

С този успех Монтана събра 8 точки в актива си и се изравни поне временно с 13-ия Нефтохимик. Ботев пък остава на шесто място с 18 пункта.

МОНТАНА - БОТЕВ 3:1
1:0 Стивън Петков (31), 2:0 Сергей Георгиев (58), 3:0 Стивън Петков (70); 3:1 Паоло (90+4)

Срещата по минути:
14 - Вратарят на Монтана Христо Иванов не успя да овладее топката, но после я догони и предотврати фатална грешка.
16 - Петър Атанасов стреля от пряк свободен удар, но топката среща стената.
29 - Стивън Петков не успя да засече с глава добро центриране на Петър Атанасов.
31 -  ГОООЛ ЗА МОНТАНА! Стивън Петков засича с глава центриране от корнер и бележи!
45 + 1 - Kрай на първата част!
---------------------------------------
46 - Начало на второ полувреме!
49 - ОПАСНО! Фернандо Силва стреля, но Георги Георгиев изби. Последва нов удар на бразилеца, но топката срещна десния стълб.
58 -  ГОООЛ ЗА МОНТАНА! Сергей Георгиев удвоява.
70 -  ГОООЛ ЗА МОНТАНА! Стивън Петков вкарва с глава втория си гол в мача!
90+4 -  ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Паоло вкарва удар от границата на наказателното поле.
90+5 - Край на мача!

Резултат с изображение за фк монтанаМонтана: 1. Христо Иванов (к), 23. Гийерме Соуса, 3. Иван Михов, 29. Бамба Диарасуба (56smqna.jpgЧапаев), 14. Христос Контохристос, 25. Костадин Дяков, 8. Георги Коруджиев jalt.jpg, 24. Фернандо Да Силва, 10. Петър Атанасов (82smqna.jpgГенов), 22. Сергей Георгиев , 16. Стивън Петков   (87smqna.jpgMaркиньо)
Резерви: 12. Павел Здравков, 7. Даниел Генов, 28. Маркиньос, 13. Раиф Мурадов, 17. Александър Веселинов, 19. Юлиян Чапаев, 9. Атанас Илиев
Треньор: Атанас Джамбазки

Резултат с изображение за фк ботев пловдивБотев: 22. Георги Георгиев, 18. Радослав Терзиев, 6. Даниел Златков, 16. Стенио, 25. Крум Стоянов, 10. Серкан Юсеин jalt.jpg, 14. Меледже Омнебес jalt.jpg, 88. Даниел Кутев, 37. Жоао Поало , 20. Омар Косоко, 73. Иван Стоянов (к) (61smqna.jpgМилев)
Резерви: 21. Мартин Димитров, 5. Кристиан Димитров, 15. Иван Кирев, 23. Петър Чалъков, 19. Здравко Дерменов, 71. Милен Кикарин, 45. Наско Милев
Треньор: Николай Киров

Съдия: Петър Доровски (София)

Жълти картони: Коруджиев (Монтана); Юсеин, Меледже (Ботев)