Монтана завърши 1:1 при визитата си на дубъла на Ботев (Пловдив) под непрестанния дъжд в квартал "Коматево" и пропусна да се приближи към топ 4 във Втора лига.

През първата част гол не падна, като на няколко пъти гостите отправиха опасни неточни удари. След почивката натискът на Монтана се увеличи и в 55-ата минута "сините" откриха резултата чрез Йордан Йорданов.

Последваха още няколко ситуации за гостите, но те не успяха да се възползват от тях и се стигна до 76-ата минута, в която Точукву Нади центрира от фаул и след сериозно разбъркване Атанас Чернев с премерен удар оформи крайния резултат.

След равенството Монтана остана на пета позиция с 52 точки. Ботев (Пловдив) II е на 15-та позиция с 32 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И ГОЛМАЙСТОРИ ОТ 32-ИЯ КРЪГ ВЪВ ВТОРА ЛИГА:
От петък, 15 април
Миньор (Перник) – Септември (София)  0:3

0:1 Марио Илиевски (59), 0:2 Айкут Рамадан (63), 0:3 Айкут Рамадан (65)

От събота, 16 април
Янтра (Габрово) – Спартак (Варна) 1:1

0:1 Виктор Митев (59), 1:1 Тони Иванов (80)

Етър (Велико Търново) – Струмска слава (Радомир) 1:2
0:1 Милислав Попович (52-дузпа), 1:1 Даниел Младенов (72), 1:2 Милислав Попович (79-дузпа)

Хебър (Пазарджик) – Марица (Пловдив) 2:0
1:0 Ивайло Михайлов (89), 2:0 Тодор Чаворски (90+2)

Марек (Дупница) – Спортист (Своге) 2:4
0:1 Георги Николов (29), 1:1 Иван Калайджийски (40), 1:2 Ариф Ферадов (46), 1:3 Мартин Сандов (85), 2:3 Руслан Черненко (88), 2:4 Георги Николов (90+4)

Септември (Симитли) – ЦСКА 1948 II 1:4
0:1 Георги Ангелов (19), 0:2 Дуде Н'Донгала (42), 1:2 Владислав Златинов (71), 1:3 Емануил Личев (83), 1:4 Стоян Стоичков (89)