Септември и Монтана завършиха при 0:0 в дербито между първия и третия от 16-ия кръг на Втора лига.

Гостите трябва да съжаляват за пропуснатата победа, тъй като бяха по-добрият отбор и пропиляха няколко чудесни положения за гол. След час игра хубав удар на Кевин Беманга срещна напречната греда.

Мачът се игра под ръководството на Християна Гутева, която остави домакините с човек по-малко четвърт час преди края след втори жълт картон на Йордан Йорданов.

След червения картон футболистите на Монтана натиснаха и в 78-ата минута само ключовата намеса на Иван Арсов им попречи да поведат.

В 84-ата минута Кевин Беманга за пореден път се разходи между бранителите на Септември, но шутира неточно. Две минути по-късно вратарят на Монтана - Васил Симеонов, излезе неразчетено пред наказателното си поле и бе преодолян, но бе добре подсигурен от съотборниците си, за де не си стигне до попадение.

Септември остана на върха с 5 точки и мач повече от Спартак (Варна). Монтана е на трета позиция с равен брой точки, но също мач повече от "соколите".