Гол от дузпа в 94-ата минута на Николай Костов спря победната серия на Монтана. Несебър стигна до крайното 1:1 срещу един от кандидатите за влизане в Първа лига в домакинството от 22-ия кръг на Втора лига.

Тимът на Ферарио Спасов изпусна победата буквално секунди преди края. Нападателят Тони Тасев, който вкара във втори пореден мач за новия си клуб, даде аванс в 34-ата минута. В добавеното време Тодор Колев игра с ръка и съдията Радослав Гидженов отсъди дузпа за домакините, която Николай Костов реализира за крайното 1:1.

Така беше прекъсната победната серия на Монтана. Тимът на Феро се беше справил последователно с Локомотив (София) - 4:0, Нефтохимик (3:0) и Черноморец (Балчик) (4:0), но днес взе само точка край морето.

Монтана е четвърти във временното класиране с 37 точки, на една зад третия Локомотив (София), който от 17 часа днес гостува на аутсайдера Нефтохимик. Несебър е пети с 36 точки.