Монтана спечели дербито от 7-ия кръг на Втора лига срещу Царско село. "Сините" триумфираха като домакин с 2:0.

Срещата започна с натиск от Монтана, които контролираха случващото се на терена.

Първият гол в мача падна в 33-ата минута, когато се разписа Николай Цветков - Демона. Бившият футболист на ЦСКА вкара с шпагат след пас от Атанас Илиев.

Монтана продължи да диктува темпото и в края на полувремето можеше да вкара още едно попадение, но Веселин Минев изби топката от голлинията след удар с глава на Стефан Цонков.

В крайна сметка логичното се случи в 53-ата минута, когато резервата Сергей Георгиев вкара за 2:0.

Веселин Минев получи втори жълт и респективно червен картон в 84-ата минута, а пет по-късно същото направи и Пламен Тенев.

До края домакините не се затрудниха да опазят преднината си предвид численото преимущество и заслужено взеха трите точки.

Така Монтана прекъсна серията от шест поредни победи на Царско село, като "сините" събраха 13 пункта в актива си на втората позиция. Отборът от Околовръстното пък остава лидер с 18 спечелени точки.