Монтана направи 2:2 с втородивизионния грузински Сабуртало (Тбилиси) в контролна среща, играна по време на лагера на тима от „Б“ група в Турция.

Грузинският тим взе ранен аванс в 8-ата минута, когато Хорхели Хараишвили се разписа от дузпа. Новото попълнение на Монтана Александър Киров изравни в 30-ата минута.

Пет минути преди почивката капитанът Венци Иванов даде преднина на отбора на Николай Митов, след като с глава засече центриране на Б

Десет минути преди края на мача Сабуртало стигна до изравнително попадение чрез Биддинашвили.

Треньорът Митов даде почивка на вратаря Христо Иванов, на десния бек Георги Мечечиев и на халфа Йордан Тодоров-Паро. Излекуваните от контузии Байрев и Ангелов играха през второто полувреме.

В първата си контрола на турска земя Монтана победи руския Спартак (Налчик) с 2:0 с голове на Благой Наков и Ивелино Иванов.

За Монтана играха: Васев, Здравков, Николов, Молдованов, Гочев, Илиев, Дяков, Киров, Почански, В. Иванов, Наков (И. Василев, Митов, М. Василев, Тонев, Мурадов, Костадинов, Мичев, Лазаров, И. Иванов, Байрев, Ангелов)