Монтана изпусна победата срещу втородивизионния турски Йени Малатияспор. Избраниците на Емил Велев водеха с 2:0 малко преди края на контролата в Турция, но домакините съумяха да стигнат до 2:2.

За Монтана това е трето поредно равенство в контролите.

Първото полувреме приключи при резултат 0:0, а всичко по-интересно се случи след почивката. В 60-ата минута Иван Минчев даде преднина на Монтана, засичайки от воле центрираната от Здравко Лазаров топка. В 65-ата неостаряващият Лазаров (39-годишен) също попадна в прегръдките на съотборниците си, удвоявайки аванса на българския тим.

Момчетата на Кокала се виждаха победител, но не така мислеха турците. В 86-ата минута Йени Малатияспор намали чрез Айдън Четин, който вкара за 1:2 от дузпа. В последната минута отново Четин реализира за крайното 2:2.