Монтана и Локомотив (Мездра) завършиха 1:1 в мач от 27-ия кръг на "А" група. Така домакините опровергаха очакванията, че ще легнат на тима на Георги Бачев, който се бори със зъби и нокти за оставането си в групата на майсторите.

Още в 18-ата минута гостите от Мездра останаха с човек по-малко, след като Мартин Кавдански получи червен картон заради ритник в лицето на Луис Едуардо. В 49-ата минута удар на Луис Едуардо срещна лявата греда на вратата на гостите от Мездра. Секунди след това домакините успяха да поведат в резултата. Капитанът Венци Иванов получи пас на границата на наказателното поле и с топовен шут разстреля Йордан Господинов - 1:0.
В 69-ата минута Мирослав Иванов нацели лявата греда на вратата, пазена от Йордан Господинов.

Изравнителното попадение за "железничарите" вкара Александър Киров. В 74-ата минута юношата на Левски бе изведен от Страти Илиев зад защитата на домакините, преодоля Христо Иванов, пращайки топката в мрежата му - 1:1. До края така и не падна ново попадение, като Локо (Мз) стигна само до точка и вече има 23 в актива си, оставайки под чертата, заемайки 14-ото място. Монтана е сигурна за мястото си в "А" група и през следващия сезон. Селекцията на Атанас Джамбазки е на 11-ата позиция с 36 точки.

С днешното равенство Монтана продължи отличната си серия, като в последните 6 мача така и не претърпя поражение - 4 победи и 2 ремита. /БЛИЦ

МОНТАНА - ЛОКО (Мз) 1:1
1:0 Венци Иванов (50), 1:1 Александър Киров (74)

МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 13.Радослав Димитров, 4.Станислав Жеков, 25.Атанас Фиданин, 6.Тихомир Трифонов (81-3.Георги Иванов), 19.Димитър Илиев, 20.Мирослав Иванов, 16.Владимир Мичев, 9.Луис Едуардо (60-21.Даниел Гаджев), 10.Венци Иванов, 11.Атанас Чипилов (67-18.Мирослав Петров)
Резерви: 12.Виктор Георгиев, 7.Йордан Тодоров, 17.Славчо Бойчев, 21.Даниел Гаджев, 18.Мирослав Петров, 3.Георги Иванов, 5.Ахмед Хикмет

ЛОКО (Мз): 23.Йордан Господинов, 3.Кирил Джоров, 9.Предраг Пажин (66-18.Боян Табаков), 4.Николай Христозов, 2.Мартин Кавдански, 13.Станимир Господинов, 16.Димитър Петков, 7.Страти Илиев, 20.Анатоли Тодоров (62-7.Любомир Тодоров), 6.Александър Киров, 10.Исмаил Иса (83-21.Абудрамае Бамба)
Резерви: 33.Васил Асенов, 1.Цветан Зарев, 7.Любомир Тодоров, 21.Абудрамае Бамба, 19.Боян Гайтанов, 14.Десислав Русев, 18.Боян Табаков

Монтана, ст. "Огоста"
Съдия: Антон Генов
Жълти картони: Станислав Жеков, Владимир Мичев, Димитър Илиев (Монтана)
Червен картон: Мартин Кавдански (18-Локо Мз)

Срещата по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача
3 - Йордан Господинов спасява удар на Венци Иванов
9 - Мирослав Иванов се опитва да изведе Луис Едуардо на стрелкова позиция, топката излиза в аут
11 - Домакините претендират за дузпа за нарушение срещу Луис Едуардо в наказателното поле, съдията Антон Генов остана безмълвен
18 - ЧЕРВЕН КАРТОН! Гостите от Мездра остават с човек по-малко. Мартин Кавдански е изгонен с директен червен картон, защитникът изрита в лицето Луис Едуардо
45 - Продължението на първото полувреме е 1 минута
45+1 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
49 - ГРЕДА! Удар на Луис Едуардо среща лявата греда на вратата на гостите от Мездра
50 - ГОЛ! 1:0 за Монтана! Капитанът на домакините Венци Иванов получи пас на границата на наказателното поле и с топовен шут разстреля Йордан Господинов
60 - Луис Едуардо е заменен от Даниел Гаджев
62 - Анатоли Тодоров отстъпва мястото си на Любомир Тодоров
64 - Жълт картон за Владимир Мичев
66 - Предраг Пажин отстъпва мястото си на Боян Табаков
67 - Атанас Чипилов е заменен от Мирослав Петров в състава на домакините
68 - Отлична намеса на Господинов, който спасява силен изстрел на Ахмед Хикмет
69 - ГРЕДА! Мирослав Иванов нацелва лявата греда на вратата, пазена от Йордан Господинов
74 - ГОЛ! Гостите от Мездра изравняват - 1:1! Точен е Александър Киров. Страти Илиев изведе юношата на Левски зад защитата на домакините и той с елегантен удар преодолява Христо Иванов, пращайки топката в мрежата му
77 - Страти Илиев извежда Иса, който стреля слабо, Христо Иванов лови топката
79 - Жълт картон за Исмаил Иса
81 - Тихомир Трифонов отстъпва мястото си на Георги Иванов
83 - И гостите от Мездра извършват третата си смяна. Исмаил Иса отстъпва мястото си на Абудрамае Бамба
89 - Удар с глава на Николай Христозов преминава на сантиметри над вратата на домакините