Монтана не успя да спечели трите точки у дома в мача с Академик (Сф). Столичани на два пъти излизаха напред в резултата, но домакините успяваха да изравнят. Дватa гола за Moнтана реализира бразилецът Едуардо, а за “студентите” се разписаха Иван Иванов и Иван Редовски.

Академик откри резултата, макар че в началото на мача предимно се бранеше. В 16-ата минута Иван Иванов прати топката във вратата на Левашки от пряк свободен удар. В оставащите 30 минути до почивката двата тима се вкопчиха в битка в центъра и не сътвориха почти нищо интересно.

В 49-ата минута Мирослав Антонов проби по дясното крило, върна към Луис Едуардо, при първия удар Чавдаров спаси, но при добавката бразилецът бе безпощаден за 1:1. В 53-ата минута Едуардо удари гредата.
Две дузпи решиха изхода на срещата. Първо Редовски вкара от бялата точка в 68-ата минута в полза на Академик. В 74-ата минута Едуардо бе съборен в наказателното поле, след което реализира наказателния удар за крайното 2:2./БЛИЦ

МОНТАНА – АКАДЕМИК 2:2
0:1 Иван Иванов (16), 1:1 Едуардо (49), 1:2 Иван Редовски (69-д), 2:2 Едуардо (75-д)

Монтана
: 23.Юлиян Левашки, 2.Георги Мечечиев, 3.Г. Иванов, 4.Станислав Жеков, 5.Христов, 18.Атанас Фиданин (28 - 20.Мирослав Иванов), 16.Владимир Мичев, 22.Светлан Кондев, 8.Илиев, 9.Едуардо, 10.Мирослав Антонов

Академик: 1.Николай Чавдаров, 5.Мартин Сечков, 17.Петър Кюмюрджиев, 10.Аспарух Василев (15 - 18 - Кирил Динчев), 13.Юлиян Петков, 16.И. Иванов, 19.Петров, 15.Да Силва, 21.Мбемба (46 - 14.Николов), 22.Гюнери, 4.Иван Редовски

Стадион: “Огоста”
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Левашки, Илиев (М)

Мачът по минути
1 – Начало на мача
5 - Кондев центрира, но Чавдаров се справи
10 - домакините искат дузпа за фаул срещу Мирослав Антонов, но съдията  не реагира
16 -topka.jpg ГОООЛ! Академик повежда с 1:0. Точен е Иван Иванов, който изпълни пряк свободен удар по земя
17 - принудителна смяна в Академик, Динчев влиза на мястото на Аспарух Василев
28 - Мирослав Иванов заменя Атанас Фиданин
40 - Монтана играе по-добре, но така и не стига до голови ситуации
45 - край на първото полувреме

46 - начало на второто полувреме
49 - topka.jpg ГОООЛ! Монтана изравнява - 1:1. Мирослав Антонов даде на Едуардо, който стреля. Чавдаров спаси първия удар на бразилеца, но при втория Едуардо бе безкомпромисен