Новакът в "А" група Монтана си тръгна с трите точки от гостуването на Ботев в Пловдив, побеждавайки с 3:2 в мач от втория кръг на майсторската ни група. Любопитното бе, че "канарчетата" поведоха с 2:0 до 22-ата минута, но в крайна сметка възпитаниците на Стевица Кузмановски се добраха до успеха с 3:2 след попадения на Атанас Чипилов, Венци Иванов и Владимир Мичев.

Първото по-сериозно положение пред една от двете врати бе в 11-ата минута, когато Венци Иванов от състава на Монтана нацели страничната греда. Последваха силни минути за "канарчетата", които за 120 секунди отбелязаха два гола във вратата на гостите. Първо в 20-ата Йордан Етов отбеляза с глава след центриране от фаул на Ангелов и неразчетено излизане на стража Георгиев. Докато футболистите от Монтана се отърсят от шока обаче те получиха и втори гол. Отново дейно участие взе вратарят на Монтана, който беше прехвърлен след далечен изстрел на Васил Кочев в 22-ата минута.

От този момент до края на двубоя избраниците на Стевица Кузмановски диктуваха играта. В 29-ата минута преотстъпеният от Динамо (Киев) в Монтана Атанас Чипилов се озова сам срещу Румен Попов, но не успя да го преодолее. Все пак юношата на Левски наказа домакините в 42-ата минута, когато след самостоятелен пробив намали на 1:2. В 45-ата гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Мирослав Иванов. От бялата точка Венци Иванов изравни - 2:2.

Крайното 3:2 за гостите оформи резервата Владимир Мичев в 65-ата минута. Това бе първа победа за Монтана в "А" група след 12-годишно прекъсване. /БЛИЦ

БОТЕВ - МОНТАНА 2:3
1:0 Йордан Етов (20), 2:0 Васил Кочев (22), 2:1 Атанас Чипилов (42), 2:2 Венци Иванов (45-дузпа), 2:3 Владимир Мичев (65)

БОТЕВ: 12.Попов, 19.Витанов, 2.В. Василев, 13.Григоров, 5.Ангелов, 6.Етов, 4.Св. Илиев, 7.Благоев, 8.Кабу, 9.Сталев, 10.Кочев

МОНТАНА: 12.Георгиев, 8.Д. Илиев, 5.Николов, 4.Личков, 6.Трифонов, 21.Гаджев, 20.М. Иванов, 18.Петров, 11.Чипилов, 10.В. Иванов, 13.Харлов