Монтана обърна и срази у дома Нефтохимик с 4:2 в мач с много емоции от втория кръг на Втора лига.

Срещата започна с ранен гол, дело на младия нападател Кристиян Мирославов. В 7-ма минута той преодоля защитата на домакините и с мощен шут откри резултата. Малко след това Монтана получи право да изпълни дузпа. Ударът от бялата точка на Атанас Илиев обаче беше спасен от вратаря на Нефтохимик Павел Здравков. Десет минути по-късно „шейховете“ стигнаха до второто си попадение. То бе реализирано от Живко Петков. Монтана обаче успя да намали в 36-та минута, когато Владимир Айтов се разписа за 2:1. Отново Айтов бе отговорен за изравняването на резултата. Той отбеляза за 2:2 минута преди почивката.

Монтана стигна до обрат в началото на втората част. При контраатака Атанас Илиев бе точен за 3:2. В 60-та минута домакините увеличиха преднината си след точно попадение на Йордан Йорданов, който оформи крайното 4:2.

След този успех Монтана има 4 точки. Тимът от Бургас е с 3 точки в своя актив.

В следващия кръг предстои морско дерби. На 4 август (неделя) Нефтохимик ще приеме Поморие, а ден по-рано Монтана гостува на Хебър в Пазарджик.