Монтана гостува на Славия в мач от последния 26-и кръг на сезона в „А“ група. Спортно-техническото ръководство на клуба обаче реши да запази част от играчите предвид предстоящия бараж за място в елита срещу Поморие на 4 юни в Стара Загора.

Двубоят е без значение за тима от стадион „Огоста“, който твърдо остава зад Пирин в класирането. Мачът срещу „белите“ пропускат Храстофор Хубчев, който е със счупен нос, и Иван Минчев – наказан за два мача. С картони „висят“ Владимир Мичев, Георги Пашов и Раиф Мурадов и затова те ще получат почивка от треньора Дилян Иванов, който ща води тима след напускането на Емил Велев.

Мачът е с по-голямо значение за Славия. При успех „белите“ ще си гарантират участие в евротурнирите. Четвъртият в класирането на „А“ група получи място в квалификациите за Лига Европа, след като ЦСКА победи Монтана на финала за Купата на България.

Славия – МонтанаРезултатът от картинката за ФК Монтана

Днес от 17:00 часа по Диема
София, „Славия“
Съдия: Таско Тасков

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ
Славия: Г. Петков, Панов, Сергеев, Ст. Велков, Пиргов, Мартинов, Семерджиев, Ем. Стоев, Балджийски, Йомов, Кръстев
Контузен: Р. Василев
Наказани: Абуд, Диего

Монтана: Хр. Иванов, Й. Тодоров, Ас. Георгиев, Г. Ангелов, Хр. Попов, Боне, Варсанов, С. Георгиев, П. Атанасов, Коконов, Ат. Илиев
Контузени: Михов, Хубчев, Лазаров
Наказан: Минчев

Баланс: 17 мача, 12 победи за Славия, 3 равенства, 2 победи за Монтана, г.р. 35:14

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!