Монтана разби Дунав с 4:1 на стадион "Славия" в първия бараж за място в efbet Лига и се завърна в елита на българския футбол. Тимът от Русе пък изпада във Втора лига след четиригодишно присъствие в първото ниво на родния футбол.

Първото сериозно положение за гол дойде в 14-ата минута, когато след центриране на Юлиан Ненов вратарят Марин Орлинов пресече топката, но тя попадна на крака на Ивайло Лазаров, който обаче не успя да я насочи във вратата. Стражът на Монтана се върна и се намеси решително.

Монтана поведе в 28-ата минута, когато при центриране на Тони Тасев от пряк свободен удар Владимир Айтов засече с глава топката във вратата на Макенджиев за 0:1. Първоначално попадението бе отменено заради засада на Стефан Цонков, който не игра с топката, но след консултация между страничния и главния съдия голът правилно бе зачетен.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В 43-ата минута Монтана удвои преднината си, след като Николай Цветков изведе Тони Тасев, който не сгреши сам срещу вратаря Благой Макенджиев и го преодоля за 0:2.

След почивката в 69-ата минута резултатът вече бе 0:3. Николай Минков получи топката в половината на Дунав и след като напредна към наказателното поле с прецизен шут не остави шансове на Макенджиев.

В 82-ата минута Атанас Илиев засече с глава центриране на Валери Христов за 0:4, а в 86-ата минута Фернандо Кавалканте реализира красив почетен гол за Дунав след центриране от корнер на Юлиан Ненов, оформяйки крайния резултат.

Така Монтана се завърна в елита на българския футбол, а Дунав изпадна от efbet Лига и през следващия сезон ще се състезава във Втора лига.

ДУНАВ – МОНТАНА 1:4
0:1 Владимир Айтов (28), 0:2 Тони Тасев (43), 0:3 Николай Минков (69), 0:4 Атанас Илиев (82), 1:4 Фернандо Кавалканте (86)

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на двубоя
5 - Владимир Айтов от Монтана проби през центъра и опита удар от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата
6 - Борислав Балджийски отправи първия точен удар в мача, но вратарят на Дунав Благой Макенджиев спаси
14 - Нинов центрира в наказателното поле на Монтана и вратарят Орлинов изби, но топката стигна до Лазаров. Последния отправи удар, но отново стражът се намеси блестящо и изби в корнер
20 - Цветков от гостите центрира от корнер и Айтов засече топката, но я прати покрай вратата
23 - Стефан Христов шутира силно и топката премина над вратата на Монтана
28 -   ГОООЛ за Монтана! Тони Христов центрира отдясно и Владимир Айтов засече топката с глава, пращайки я във вратата на Дунав - 0:1. Първоначално съдията не призна гола заради вдигнат флаг за засада, но след това се поправи и зачете попадението, тъй като Айтов не бе зад отбраната.
32 - Долапчиев получи отличен извеждащ пас зад гърба на защитата на Монтана, но шутира покрай вратата
38 - Шут на Щерев от границата на наказателното поле и топката минава над вратата на Монтана
42 - Ивайло Лазаров шутира от пряк свободен удар над вратата на Монтана
43 - ГОООЛ за Монтана! Цветков изведе Тони Тасев зад защитата на Дунав, след което крилото преодоля Макенджиев и прати топката във вратата за 0:2
45 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - Футболистите на Дунав опитват да притиснат съперника
62 - Милчев центрира в наказателното поле, където Щерев опита да играе с топката, но бе изпреварен от Орлинов, който предотврати гол във вратата си
67 - Удар на Милчев с глава и топката преминава покрай вратата
69 - ГОООЛ за Монтана! Цветков намери Николай Минков, който напредна и с мощен удар направи разликата класическа - 0:3
76 - Русанов проби отдясно и намери Кавалканте, който от няколко метра с глава стреля покрай вратата
82 - ГОООЛ за Монтана! Валери Христов проби отдясно и центрира на далечната греда, където Атанас Илиев с глава нямаше никакъв проблем да вкара четвъртия гол за Монтана - 0:4
86 - ГОООЛ за Дунав! Фернандо Кавалканте реализира почетно попадение за Дунав, след като засече топката при центриране от корнер на Ненов
90+2 - Край на мача! Монтана спечели с 4:1 срещу Дунав и се завърна в елита.

Съставите
Дунав (Русе): 21. Благой Макенджиев, 11. Диян Димов, 29. Росен Колев , 22. Михаил Милчев, 18. Александър Исаевски , 94. Юлиан Ненов, 7. Ивайло Лазаров, 10.  Фернандо Кавалканте , 8. Свилен Щерев, 45. Григор Долапчиев (72 17. Митко Русанов), 99. Стефан Христов
Резерви: 86. Цветелин Енчев, 4. Петко Цанков, 2. Димитър Тодоров, 17. Митко Русанов, 23. Албер Силвиев, 77. Мерт Тасим
Треньор: Пламен Донев

Монтана: 1. Марин Орлинов, 10. Владимир Айтов  , 3. Иван Михов, 24. Преслав Петров (29  2. Валери Христов), 33. Стефан Цонков, 20. Димитър Илиев, 21. Борислав Балджийски, 8. Тони Тасев (79  23. Сергей Георгиев), 9. Атанас Илиев (85 19. Росен Кръстев), 16. Николай Цветков (85 13. Йордан Йорданов), 11. Николай Минков
Резерви: 55. Васил Симеонов, 2. Валери Христов, 13. Йордан Йорданов, 5. Костадин Гаджалов, 19. Росен Кръстев, 22. Стефан Каменов, 23. Сергей Георгиев
Треньор: Мирослав Митев

София, стадион "Славия"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация