Монтана победи Спартак Плевен с 2:0 в мач от шестия кръг на Втора лига и се изкачи на второ място във временното класиране с 13 точки. Това бе четвърти пореден успех за възпитаниците на Николай Митов. Попаденията паднаха в края на срещата и реализирани от Владислав Цеков (79) и Филип Ежике (90).

Беласица хвърли бомбата, побеждавайки един от кандидатите за място в елита Спартак Варна с 2:0. И двете попадения за петричани бяха дело на Запро Динев (7, 47).

Марек допусна първо попадение от началото на кампанията при равенството 1:1 с Литекс на „Бончук“ в Дупница. Спортист Своге и Добруджа Добрич завършиха при зрелищно равенство 2:2. Черноморец Бургас и Дунав Русе също не се победиха – 1:1. Марица Пловдив победи Бдин Видин като гост с 1:0 с гол на Станислав Маламов в четвъртата минута.

РЕЗУЛТАТИ И ГОЛМАЙСТОР ОТ ВТОРА ЛИГА, 6 КРЪГ
На 20 август, неделя, от 18:00 часа
Беласица - Спартак Варна 2:0

1:0 Запро Динев (7), 2:0 Запро Динев (47)

Марек - Литекс 1:1
0:1 Виктор Василев (50), 1:1 Николай Ганчев (66)

Спортист Своге - Добруджа 2:2
0:1 Осман Шериф (45), 0:2 Димитър Пиргов (61), 1:2 Павлин Чиликов (66), 2:2 Антон Иванов (71)

Бдин - Марица 0:1
0:1 Станислав Маламов (4)

Черноморец Бургас - Дунав Русе 1:1
0:1 Петър Ганчев (34), 1:1 Мариян Димитров (67)

Спартак Плевен - Монтана 0:2
0:1 Владислав Цеков (79), 0:2 Филип Ежике (90)

На 21 август, понеделник, от 18:00 часа