Монтана победи Калиакра с 3:2 като домакин в мач от 17-ия кръг на “А” група. С два гола за успеха се отчете Атанас Чепилов. Юнашата на “Левски” донесе трите точки на монтанци с попадение в добавеното време на двубоя.

Домакините поведоха след гол на Андерсон още в 12-ата минута. Левият бек на Монтана Атанас Фиданин центрира и бразилецът вкара с удар от малкото наказателно поле. Гостите осъществиха пълен обрат. В 42-ата минута Иван Александров изравни за 1:1 след центриране от корнер. В 72-ата минута Калиакра поведе с 2:1. Бившият халф на “Левски” Майкъл Тевия остана сам срещу вратаря на Монтана и вкара второ попадение за гостите от Каварна.

В последните минути Атанас Чепилов се превърна в герой за домакините. В 87-ата минута Димитър Илиев центрира отдясно към Едуардо, който стреля, ударът му бе блокиран, но при добавката Чепилов не сгреши за 2:2. Във втората минута от добавеното време отново Чепилов вкара за 3:2 след силен шут./БЛИЦ

Монтана - Калиакра 3:2
1:0 Андерсон (13), 1:1 Иван Александров (42), 1:2 Майкъл Тевия (72), 2:2 Атанас Чепилов (87), 3:2 Атанас Чепилов (90+2)

Монтана: 1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев, 25.Николай Николов, 6.Тихомир Трифонов, 18.Атанас Фиданин, 21.Даниел Гаджев, 8.Димитър Илиев, 20.Педро, 10.Христов, 9.Луис Едуардо, 11.Атанас Чепилов
Резерви: 12. Левашки 13. Домакинов 14. Личков 16. Мичев 7. Тодоров 23. Гайтанов 15. Аврамов

Калиакра: 1.Цветан Димитров, 3.Мартин Димов, 4.Детелин Димитров, 5.Антон Димитров, 6.Майкъл Тевия, 17.Георги Кичуков, 8.Ивайло Раденцов, 15.Петров, 18.Десислав Русев, 20.Марко Марков, 31.Филипов
Резерви: 29.Христо Господинов, 9.Иван Александров, 14.И. Иванов, 16.Даниел Шмедин, 23.Станчев, 30.Милен Бонев

Стадион: "Огоста"
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Антон Димитров (Калиакра)