Монтана победи с класическото 3:0 Пирин в мач от 5-ия кръг на "А" група. Два гола за домакините вкара новото попълнение Венцислав Христов, привлечен през лятото от Несебър. Едно попадение реализира и Георги Аврамов.

Пред малко повече от 5000 зрители двубоят започна с пропуски на Атанас Чипилов за Монтана и на Веселин Стойков за Пирин. В 22-ата минута Атанас Чипилов проби отдясно и пусна топката успоредно на голлинията към Венци Христов, който без проблеми вкара първия си гол с екипа на Монтана. При този резултат завърши и първото полувреме. Втората част започна с отличен шанс пред домакините. Играчът на Левски Мирослав Антонов, който играе в родния си тим под наем от "сините", бе изведен в наказателното поле на гостите, освободи се от защитник, но стреля над напречната греда.

Второто попадение за Монтана падна в 67-ата минута, а негов автор отново бе 21-годишният Венцислав Христов. Светлан Кондев започна атака от центъра, пусна далечен пас към Чипилов, който центрира към Христов и той реализира за 2:0. В даденото от съдията Георги Кабаков продължение резервата Георги Аврамов бе изведен от Мирослав Антонов и не остави никакъв шанс на Благой Макенджиев, оформяйки крайното 3:0.

Във временното класиране Монтана е на седмо място със 7 точки, а Пирин е 13-и с 3. /БЛИЦ

МОНТАНА - ПИРИН 3:0
1:0 Венцислав Христов (22), 2:0 Венцислав Христов (67), 3:0 Георги Аврамов (90+2)

Срещата по минути
11 - Венцислав Христов подаде на Атанас Чипилов, който стреля, Макенджиев спаси
13 - Вратарят на Пирин Благой Макенджиев с отлична намеса, справя се със ситуацията, след като Чипилов се озова очи в очи срещу него
22 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Монтана! Венцислав Христов бе изведен отлично от Атанас Чипилов и с премерен изстрел прати топката в мрежата на гостите от Благоевград
45+2 - Край на първото полувреме

67 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Монтана! Отново Венцислав Христов е точен и пак след асистенция на Атанас Чипилов
90+2 - topka.jpg ГОЛ! 3:0 за Монтана! Георги Аврамов бележи след асистенция на Мирослав Антонов
90+3 - Край на мача. Монтана победи с 3:0 Пирин

МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев, 4.Станислав Жеков, 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков, 16.Владимир Мичев, 20.Мирослав Иванов (56-22.Светлан Кондев), 8.Димитър Илиев, 10.Мирослав Антонов, 5.Венцислав Христов, 11.Атанас Чипилов
Треньор: Атанас Джамбазки

pirin.JPG
ПИРИН: 12.Благой Макенджиев, 25.Мирослав Ризов, 27.Радослав Митревски, 6.Георги Георгиев, 26.Юлиян Попев, 23.Диян Молдованов, 18.Александър Якимов, 14.Янко Сандански, 8.Антон Костадинов, 7.Зоран Златковски, 28.Веселин Стойков
Треньор: Йордан Боздански