Монтана постигна втора поредна победа в “А” група, след като днес надигра у дома Берое с 2:1. Преди няколко дни възпитаниците на Атанас Джамбазки удариха като гости Локомотив в Пловдив с 4:2.

Головете за днешната победа вкараха Луис Едуардо и Ахмет Хикмет, а почетното попадение за гостите от Берое реализира Диян Генчев от дузпа.

Домакините имаха превес през почти целия мач и пропуснаха доста положения. В 27-ата минута Антон Личков центрира в наказателното поле, Луис Едуардо овладя с гръб, обърна се и вкара за 1:0. Само секунди след това и Венци Иванов пропусна след удар с глава. До края на полувремето още веднъж Венци Иванов пропиля възможност за Монтана.

През втората част стана малко по-интересно на стадион “Огоста”. Домакините имаха нови положения след удари на Мичев и Луис Едуардо. В 73-ата минута Мичев нацели гредата зад вратаря на Берое Теодор Скорчев.

В 79-ата минута съдията Стефан Спасов даде дузпа за гостите от Стара Загора за фаул на Тихомир Трифонов срещу Георги Андонов. Влезлият като резерва Диян Генчев изравни за 1:1.

Минута след това също резерва, но за Монтана – Ахмет Хикмет, направи 2:1 след бомбен изстрел от пряк свободен удар. Пет минути преди края на двубоя реферът изгони защитника на Берое Атанас Атанасов за втори жълт и съответно червен картон./БЛИЦ

Двубоят по минути с БЛИЦ
1
- начало на мача
2 - Мирослав Иванов се опита да намери Едуардо, но защитата на Берое се справи със ситуацията
3 - Хубав пробив на Дончо Атанасов, но Георги Иванов успя да му отнеме топката
8 - жълт картон за Дончо Атанасов (Берое)
12 - жълт картон за Мирослав Иванов за фаул срещу Андонов
23 - пропуск за Берое след удар на Георги Андонов, но вратарят изби, последва добавка на Слави Жеков и нов пропуск
27 - ГООЛ за Монтана, голмайстор Луис Едуардо. Антон Личков изпълни тъч, в наказателното поле Едуардо спря, обърна се и я прати във вратата на Берое
30
 - пропуск на Венци Иванов, който с глава стреля опасно към вратата на Скорчев
37 - опит да бъде намерен Дончо Атанасов в наказателното поле на Монтана, но той не успя да засече
73 - ГРЕДА след удар на Мичев (Монтана)
79 - ДУЗПА за Берое след нарушение на Тихомир Трифонов срещу Георги Андонов в наказателното поле