Лидерът в „Б“ група МОнтана победи елитния грузинци Сабуртало с 3:1 в контрола, която се игра в Турция. Головете паднаха през второто полувреме. Преди почивката на два пъти Здравко Лазаров направи великолепни асистенции, но Сергей Георгиев в първия случай улучи вратаря, а при втората ситуация Мирослав Антонов се размина с топката.

В 49-ата минута след прострелно центриране на Георги Пашов, Сергей Герогиев откри резултата. В 63 ата минута Янко Ангелов вкара втори гол, след като Тодоров му свали топката с глава на далечната греда. В 79-ата минута Александър Киров от границата на наказателното поле вкара трети гол. В 83-ата минута Караишвили от фаул оформи крайното 3:1, предава Гонг.

Капитанът на Сабуртало вкара гол от фаул и срещу Хасково преди седмица, като контролата тогава завърши 1:1. Монтана няма загуба в контролите от началото на подготовката и в събота се прибира в България.