Втородивизионният Монтана направи 1:1 със Спартак (Плевен) в контролна среща, играна на изкуствения терен на стадион „Огоста“. Треньорът на домакините Николай Митов даде почивка на титулярите, а в края на мача пусна петима юноши от школата.

След няколко добри атаки гостите откриха в 18-ата минута. Тогава вратарят Христо Иванов не изчисти добре топката, тя попадна в Альоша Илиев и той я изпрати неспасяемо в долния десен ъгъл. Монтанци създадоха първото си положение едва в 36-ата минута. Тогава Георги Мечечиев засече центриране Раиф Мурадов, но уцели гредата.

След почивката домакините взеха инициативата и пренесоха играта в половината на своя противник. В 67-ата минута Йордан Тодоров бе изведен сам срещу вратаря Васил Тодоров, но изпрати топката право в тялото му. Седем минути по-късно капитанът на Монтана с безпощаден изстрел в горния ляв ъгъл не остави никакъв шанс на стража на плевенчани. В края на мача Монтана можеше да стигне до обрат, но ударът на Боби Симеонов се отби в гредата.