Завърналият се след няколко години в елита състав на Монтана стартира участието си в шампионата с равенство срещу Сливен. Двата тима завършиха 0:0 пред 5000 зрители на стадион “Огоста”. Домакините играха с по-голямо желание, но не стигнаха до гол. В 19-ата минута Мирослав Иванов удари греда. Единственото положение за Сливен през първата част бе на изхвърления от ЦСКА Александър Тонев, който в 30-ата минута би над гредата. През втората част картината се повтори, като Монтана нападаше и имаше по-чисти положения, но не вкара гол.

Миньор стартира успешно новия сезон след победа с 1:0 като гост на Пирин. Срещата се игра на стадиона в Симитли и бе изгледана от 2500 зрители, които създадоха напрежение по трибуните през първата част. Голът падна в 44-ата минута, а него автор бе Христо Господинов. Нападателят бе най-добрият играч на терена и отправи 7-8 удара, които обаче бяха отразени от младия вратар Благой Макенджиев./БЛИЦ

51 - Неточен удар на Мичев от Монтана
66 - Денчев не се намеси добре при удар на Мичев, но Ковачев изби топката пред голлинията
80 - Резервата на Сливен Атанас Апостолов получи извеждащо подаване, но се подхлъзна и загуби топката
82 - Домакините имат претенции за дузпа, за нарушение срещу Чипилов
90 - Край на мача

Монтана: 12.Георгиев, 8.Илиев, 5.Николов, 14.Личков, 6.Трифонов, 21.Гаджев, 18.М. Петров, 20.М. Иванов, 16.Мичев (77 - Й. Тодоров), 10.В. Иванов (62 - Банчев), 11.Чипилов

Сливен: 1.Денчев, 24.Филипов, 25.Величков, 16.Ковачев, 23.Янев, 22.П. Петров (50 - Велев), 7.Миндев (76 - Апостолов), 15.Тонев, 14.Христов, 10.Илиев, 19.Игнатов

Стадион: “Огоста” - 5000 зрители
Съдия: Антон Генов
Жълти картони: М. Иванов (М), Ив. Янев (С)

-------------------------------------------------------------------------
62 - Несериозно отиграване на Велимир Иванович, който бе изведен добре, но не бе готов да отиграе положението