Монтана победи Струмска слава с 3:1 в мач от 27-ия кръг на Втора лига и се завърна на втората позиция във временното класиране. Атанас Илиев се разписа два пъти, а другото попадение за домакините бе дело на Йордан Йорданов. Десетина минути преди края гостите от Радомир стигнаха до почетен гол. Вкара го Антон Тунгаров.

След успеха Монтана събра 54 точки и изпревари Арда, който има 53. Четвъртият ЦСКА 1948 има 50, а утре гостува на Поморие.

Борещият се да не изпадне Пирин (Благоевград) постигна изключително важна победа - 2:0 като гост на Локомотив (София). “Железничарите” излязоха с голяма част от по-младите си футболисти и не успяха да се противопоставят на съперника. Точни за Пирин бяха Владислав Златинов и Ивайло Михайлов.

"Орлетата" скочиха над зоната на изпадащите с актив от 25 точки - една над опасната зона, където вече е Кариана (Ерден), който днес падна с 0:4 от Лудогорец II.

ВТОРА ЛИГА - 27 КРЪГ

17 април 2019 г. (сряда), 17:00 часа
Добруджа - Ботев (Гълъбово) 1:0
1:0 Кристиян Петков (60)

1 май 2019 г. (сряда), 17:00 часа
Царско село - Арда (Кърджали) 2:1
1:0 Георги Минчев (15), 2:0 Георги Минчев (55), 2:1 Лукас Вилиан (81)

4 май 2019 г. (събота), 18:00 часа
Лудогорец II - Кариана (Ерден) 4:0
1:0 Димо Бакалов (26), 2:0 Станислав Манолев (43), 3:0 Станислав Манолев (53), 4:0 Ивайло Климентов (90)

Черноморец (Балчик) - Литекс 2:2
1:0 Мирослав Начев (21), 1:1 Илиян Капитанов (70), 2:1 Валентин Йосков (84-дузпа), 2:2 Николай Янков (90)

Локомотив (София) - Пирин (Благоевград) 0:2
0:1 Владислав Златинов (13), 0:2 Ивайло Михайлов (90)

Локомотив (Горна Оряховица) - Несебър 1:1
1:0 Димитър Юруков (23), 1:1 Диян Молдованов (30)

4 май 2019 г. (събота), 19:00 часа
Монтана - Струмска слава (Радомир) 3:1
1:0 Атанас Илиев (38), 2:0 Йордан Йорданов (56), 3:0 Атанас Илиев (69), 3:1 Антон Тунгаров (81)

5 май 2019 г. (неделя), 18:00 часа