Монтана победи Локомотив в Мездра с 2:0 в регионалното дерби и излезе на пето място преди останалите мачове от 12-ия кръг на “А” група, изпреварвайки и шампиона Левски. Головете за гостите отбелязаха Тихомир Трифонов в 41-ата минута и Бето пет минути преди края на двубоя.

Гостите от Монтана играха по-добре през целия мач и имаха доста повече голови положения. В 40-ата минута Едуардо пропусна от добра позиция. В следващата минута след центриране от корнер двама защитници на Локо (Мездра) се сблъскаха във въздуха, топката стигна до Тихомир Трифонов, който от няколко метра пред вратата вкара за 1:0.

През втората част гостите отново атакуваха повече. В 68-ата минута първо Миро Иванов пропусна, а след това Бето остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее и стражът с крак изби топката. Едва в 82-ата минута Георги Каранейчев стреля по-опасно, но вратарят на гостите Цветомир Цанков улови. В 85-ата минута Мирослав Иванов изведе отлично Бето през центъра на защитата на домакините, бразилецът прехвърли вратаря Христо Иванов и оформи крайното 2:0./БЛИЦ

Мачът по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
7 -
добра атака за Монтана, Чипилов напредна в наказателното поле, но загуби топката
10 - отново Чипилов създава опасност пред вратата на домакините, но Предраг Пажин чисти с глава
22 - далечен и много хубав удар на Майкъл Тевия, който от воле намери топката извън наказателното поле, но стреля в ръцете на Цветомир Цанков
41 - ГОООЛ за Монтана, голмайстор Тихомир Трифонов. След изпълнение на корнер двама защитници на домакините се сблъскаха във въздуха, Трифонов овладя топката няколко метра пред голлинията и я прати във вратата
45 -
две минути продължение на първото полувреме
45+2 - край на първото полувреме
------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
54 -
хубава атака на гостите от Монтана, Харлов центрира отляво, вратарят на домакините Христо Иванов увисна под топката, но нападател на гостите не успя да засече с глава
62 - Атанас Чипилов навлезе в наказателното поле, но вратарят на домакините Христо Иванов улови топката в краката му
68 - пропуск за гостите от Монтана, Бето излезе сам срещу вратаря Христо Иванов след двойно подаване през центъра на защитата, играчът стреля по земя, но стражът с крак изби
85 - ГООЛ за Монтана, голмайстор Бето, който получи топката през центъра на защитата, пое я, прехвърли вратаря и тя влетя в мрежата
90 -
3 минути продължение на двубоя
90+3 - край на мача, Монтана би Локо (Мездра) с 2:0

Локо (Мездра) - Монтана 0:2
0:1 Тихомир Трифонов (41), 0:2 Бето (85)

Локо (Мездра): 1.Христо Иванов, 29.Зарев, 99.Пажин, 4.Христозов, 14.Станков, 8.Софрониев (52 - Страхил Попов), 18.Тевия (74 - Каранейчев), 7.Страти Илиев, 16. Димитър Петков (64 - Анатоли Тодоров), 10.Иса, 28.Хазуров
Резерви: 33.Линков, 24.Господинов, 20. А. Тодоров, 17.Л. Тодоров, 77.Попов, 11.Узунов, 19. Каранейчев

Монтана: 1.Цанков, 17.Бойчев, 5.Николов, 6.Трифонов, 18.Фиданин, 19.Бето, 20.М. Иванов, 11.Чипилов, 9.Едуардо, 8.Димитър Илиев, 17.Харлов (59 - Жулио Сезар)
Резерви: 12.В. Георгиев, 16.Мичев, 14.Личков, 22.Сезар, 10.В. Иванов, 7.Й. Георгиев, 15. Г. Иванов

Стадион: "Локомотив"