Монтана стартира с класическа победа серията си от контролни срещи от зимната подготовка. Тимът на Ферарио Спасов се наложи с 3:0 над Миньор (Перник), а мачът се игра в Правец при истински зимни условия. Феро пусна два различни състава преди и след почивката, като и двата превъзхождаха своя противник. Резултатът бе открит след самостоятелен пробив в 14-ата минута на дошлия на проби именно от Миньор атакуващ полузащитник Айкут Рамадан. В 67-ата Даниел Георгиев, който е десен бек, подаде на Иван Коконов и той покачи на 2:0.

Коконов пък асистира за третия гол, който Борислав Балджийски вкара с неспасяем удар в долния десен ъгъл в 83-ата минута.

„Като за първа контрола съм доволен от показаното”, заяви президентът на Монтана Румен Панайотов пред "Червен картон".
Следващата контролна среща монтанци ще изиграят на 17 януари с Витоша (Бистрица) отново в Правец. Тогава ще стане ясна и съдбата на футболистите на проби, сред които и 21-годишният френски полузащитник Мани.

Монтана - I полувреме: Ивайло Василев, Стефан Цонков, Владимир Айтов, Тодор Колев, Кристиян Димитров, Християн Илиев, Цветомир Вачев, Сава Савов, Мирослав Антонов, Айкут Рамадан, Сергей Георгиев.

Монтана - II полувреме : Марин Орлинов, Даниел Георгиев, Иван Михов, Александър Манолов, Йордан Йорданов, Даниел Васев, Борислав Дамянов, Мани, Атанас Илиев, Борислав Балджийски, Иван Коконов.