Монтана записа много важна победа с 2:1 като домакин на Берое в мач от 19-ия кръг на "А" група.

На стадион "Огоста" гостите от Стара Загора бяха по-активни, но не успяха да вземат поне точка. Във временното класиране Берое заема 6-ото място с 29 точки, колкото има и Черноморец, загубил с 0:3 от Видима-Раковски. Монтана пък е на 10-ата позиция с 22 точки в актива си.

Въпреки добрите възможности за гол през първата част двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство. И трите попадения паднаха през второто полувреме.

Домакините откриха в 53-ата минута, когато Николай Николов изненада вратаря на гостите Теодор Скорчев. Николов стреля от пряк свободен удар от 30-ина метра, а стражът на Берое не успя да се намеси адекватно и му се наложи да вади топката от мрежата си - 1:0.

В 78-ата гостите изравниха. Евгени Йорданов изведе отлично Владислав Златинов, той продължи към Тодор Христов, който от изгодна позиция се разписа за 1:1.

Домакините упражниха натиск и успяха да стигнат до победното попадение. В 82-ата минута след груба грешка в отбраната на Берое, Светлан Кондев получи топката и с удар между трима защитници успя да вкара и да донесе трите точки на тима си - 2:1. /БЛИЦ

МОНТАНА - БЕРОЕ 2:1
1:0 Николай Николов (53), 1:1 Тодор Христов (78), 2:1 Светлан Кондев (82)

Срещата по минути
3 - Евгени Йорданов засича с глава центрираната от Тодор Христов топка, но я изпраща в аут.
7 - Удар на Владислав Златинов, топката е отбита и отново попада в нападателя, но той се подхлъзва.
18 - Изстрел на Владислав Златинов от 30-ина метра, топката преминава над напречната греда на врата на Монтана.
20 - Тодор Христов пробива от ляво, подава на Стефан Велев, който пробва удар без подготовка с неудобния си ляв крак, но неуспешно.
24 - Диан Генчев пуска на ляво към Тодор Христов, който навлиза на скорост и стреля с левия крак в долния десен ъгъл на вратата, но Юлиян Левашки успява да избие в корнер.
31 - Центриране от дясно на Петър Димитров, Владислав Златинов стреля, но Левашки сигурно лови.
45 - Продължението на първото полувреме е 2 минути
45+1 - jalt.jpg Тодор Христов изпълнява пряк свободен удар, топката преминава между куп от играчи и Петър Димитров вместо да успее да нанесе удар, игра с ръка и получава жълт картон.

47 - Удар на Стефан Велев от дъгата пред наказателното поле, топката преминава над вратата на домакините.
53 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Монтана! Николай Николов стреля от далечна дистанция и бележи в десния долен ъгъл на вратата, пазена от Теодор Скорчев.
78 - topka.jpg ГОЛ! Берое изравнява - 1:1! Евгени Йорданов извежда отлично Владислав Златинов, той продължава към Тодор Христов, който от изгодна позиция праща топката в мрежата на домакините.
82 - topka.jpg ГОЛ! Монтана отново повежда - 2:1! Домакините стигат до втори гол след неразчетени действия на защитата на гостите от Стара Загора. Светлан Кондев получава топката пред наказателното поле и между трима бранители я праща в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Скорчев.

90 - Продължението е 3 минути.
90 - Край на мача. Монтана победи Берое с 2:1

МОНТАНА: 12.Юлиян Левашки, 2.Георги Мечечиев, 25.Николай Николов, 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков, 7.Йордан Тодоров, 8.Димитър Илиев, 20.Андерсон (46-16.Владимир Мичев), 15.Георги Аврамов, 22.Светлан Кондев, 9.Луис Едуардо
Треньор: Атанас Джамбазки

БЕРОЕ: 33.Теодор Скорчев, 27.Владислав Ямуков, 23.Александър Томаш, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 10.Диан Генчев, 16.Стефан Велев, 88.Петър Димитров, 14.Евгени Йорданов, 21.Тодор Христов, 19.Владислав Златинов
Треньор: Илиан Илиев