Монтана взе дербито с Локомотив (София) от 2-ия кръг на Втора лига след класически успех с 3:0. В двубоя, който се игра на "Огоста", имаше и цели две дузпи и червен картон.

Първото попадение падна в края на първата част, когато се разписа Атанас Илиев - 1:0.

В началото на второто полувреме пък бе отсъдена дузпа за домакините и червен картон за Иван Калайджийски от гостите. Зад топката застана голмайсторът Атанас Илиев, който обаче бе отказан от вратаря Александър Любенов.

В 54-ата минута се разписа Сергей Георгиев, а в 67-ата минута Тони Тасев бе точен от нова дузпа за Монтана, която бе отсъдена за нарушение на Любенов именно срещу него.

Монтана стигна и до четвърто попадение в 75-ата минута, но то бе отменено заради засада.

До края нямаше нови ситуации за гол и домакините грабнаха успеха след 3:0.

Така в рамките на няколко месеца Монтана за втори път нанесе тежка загуба на "железничарите". През март месец футболистите на Ферарио Спасов победиха отново като домакин, но по-категорично с 4:0.