Монтана победи “Ботев” (Враца) като домакин с 2:0 в среща от 20-ия кръг на шампионата. Головете реализираха Мирослав Антонов и Луис Едуардо. Мачът беше важен за двата тима, тъй като се явява дерби на Северозападна България. През есента във Враца домакините спечелиха с 4:2.

С успеха Монтана сложи край на три поредни загуби и събра 20 точки, с които е далеч от застрашените от изпадане. “Ботев” е в серия от пет двубоя без успех, като има само 1 спечелена точка през пролетта.

Домакините бяха без треньора си Атанас Атанасов, който е наказан. В състава се завърна капитанът Даниел Гаджев. Халфът обаче получи червен картон през второто полувреме. 27-годишния футболист е изгонен за пети път през сезона.

Монтана доминира през първото полувреме. В 25-ата минута Мирослав Антонов откри резултата. След самостоятелна акция той разстреля Веселин Цветковски с удар по диагонала. Авторът на гола записа и асистенция. В 40-ата минута той центрира към Луис Едуардо, който удвои резултата.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени. Въпреки това агитката на гостуващия тим не спря да подкрепя отбора, въпреки загубата.

МОНТАНА – “БОТЕВ” (Враца) 2:0
1:0 Мирослав Антонов (27), 2:0 Луис Едуардо (40)

montana.jpgМонтана: 23.Ивайло Яначков, 2.Георги Мечечиев, 4.Мартин Сечков, 16.Владимир Мичев, 6.Тихомир Трифонов, 21.Даниел Гаджев, 8.Димитър В. Илиев, 17.Димитър Кр. Илиев (83 - Йордан Тодоров), 19.Мирослав Антонов, 9.Луис Едуардо, 10.Димитър Воденичаров (75 - Борислав Борисов)
Резерви: 1.Атанас Аршинков, 7.Йордан Тодоров, 5.Борислав Борисов, 15.Георги Аврамов, 18.Виктор Дениран, 13.Дегуе Борис, 20.Иван Вълчанов

“Ботев” (Вр): 33.Веселин Цветковски, 15.Антон Петров, 29.Дарко Савич, 6.Тихомир Найденов, 14.Петър Альошев, 5.Николай Николов (38 - Илия Илиев), 10.Бранимир Костадинов, 24.Николай Владинов (66 - Асен Чалъков), 30.Лъчезар Балтанов, 19.Николай Христов, 8.Светослав Валериев
Резерви: 1.Христо Митов, 7.Илия Илиев, 17.Иван Коконов, 13.Николай Маринов, 26.Асен Чалъков, 23.Михаил Петров, 20.Константин Мирчев

Стадион: “Огоста”
Съдия: Ахмед Ахмед
Жълти картони: Владимир Мичев, Даниел Гаджев (Монтана)
Червен картон: Даниел Гаджев (Монтана, 78-а минута)